Baholovchining malaka sertifikati va oliy toifasini amal qilishi tugatildi
Davlat aktivlarini boshqarish agentligining 2023-yil 16-fevraldagi buyrugʻiga hamda baholovchi Botir Tulkunovich Karimovning 2023-yil 6-fevraldagi arizasiga asosan:
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Loyiha boshqaruvi milliy agentligi qoshidagi Abu Rayhon Beruniy nomidagi Biznes va boshqaruv respublikasi oliy maktabi tomonidan 2019-yil 8-yanvarda 027-raqam bilan Botir Tulkunovich Karimov nomiga berilgan baholovchining malaka sertifikati va oliy toifasini amal qilishi tugatildi;
Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2008-yil 28-iyuldagi “Baholash toʻgʻrisidagi hisobotlarning haqqoniyligini ekspertizadan oʻtkazish mexanizmini tasdiqlash haqida”gi 161-sonli qarori bilan tashkil etilgan Sud organlari soʻrovnomalariga koʻra bahsli vaziyatlarda baholanuvchi obyektlarni baholash materiallarini ekspertizadan oʻtkazish boʻyicha ekspert komissiyasining tarkibidan ekspert – baholovchi Botir Tulkunovich Karimov chiqarildi.

The qualification certificate and the highest category of appraiser were terminated
In accordance with the order of the State Assets Management Agency dated February 16, 2023 and the request of appraiser Botir Tulkunovich Karimov dated February 6, 2023:
The qualification certificate and the highest category of appraiser issued to Botir Tulkunovich Karimov dated January 8, 2019 No.027, granted by the Abu Rayhan Beruni Republican Higher School of Business and Management under the National Agency for Project Management under the President of the Republic of Uzbekistan is terminated;
Expert-appraiser Karimov Botir Tulkunovich is excluded from the Expert Commission for conducting expertise of materials for valuation of units in disputable situations at the request of judicial bodies, established in accordance with the decision of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated July 28, 2008 № 161 "On approval of the mechanism for conducting expertise of reliability of appraisal reports".