Baholovchining malaka sertifikati va oliy toifasini amal qilishi tugatildi
Davlat aktivlarini boshqarish agentligining 2023-yil 16-fevraldagi buyrugʻiga hamda baholovchi Botir Tulkunovich Karimovning 2023-yil 6-fevraldagi arizasiga asosan:
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Loyiha boshqaruvi milliy agentligi qoshidagi Abu Rayhon Beruniy nomidagi Biznes va boshqaruv respublikasi oliy maktabi tomonidan 2019-yil 8-yanvarda 027-raqam bilan Botir Tulkunovich Karimov nomiga berilgan baholovchining malaka sertifikati va oliy toifasini amal qilishi tugatildi;
Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2008-yil 28-iyuldagi “Baholash toʻgʻrisidagi hisobotlarning haqqoniyligini ekspertizadan oʻtkazish mexanizmini tasdiqlash haqida”gi 161-sonli qarori bilan tashkil etilgan Sud organlari soʻrovnomalariga koʻra bahsli vaziyatlarda baholanuvchi obyektlarni baholash materiallarini ekspertizadan oʻtkazish boʻyicha ekspert komissiyasining tarkibidan ekspert – baholovchi Botir Tulkunovich Karimov chiqarildi.

Прекращено действие квалификационного сертификата и высшей категории оценщика
В соответствии с приказом Агентства по управлению государственными активами от 16 февраля 2023 года и заявлению оценщика Каримова Ботира Тулкуновича от 6 февраля 2023 года:
Прекращено действие квалификационного сертификата и высшей категории оценщика на имя Ботира Тулкуновича Каримова от 8 января 2019 года №027, выданного Республиканской высшей школой бизнеса и управления имени Абу Райхана Беруни при Национальном агентстве проектного управления при Президенте Республики Узбекистан;
Эксперт-оценщик Каримов Ботир Тулкунович исключен из состава Экспертной комиссии по проведению экспертизы материалов по оценке объектов оценки в спорных ситуациях по запросам судебных органов, созданной в соответствии с постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 28 июля 2008 года № 161 «Об утверждении механизма проведения экспертизы достоверности отчетов об оценке».