"Mosaic Financial" kompaniyasi (keyingi oʻrinlarda – Maslahatchi) ushbu Bitim boʻyicha Davaktiv agentligining xususiylashtirish boʻyicha maslahatchisi hisoblanadi.
"Neftgazmontaj" MChJ barcha darajadagi murakkab boʻlgan qurilish-montaj ishlarini amalga oshiradi.
Taʼkidlash joizki murakkab qurilish-montaj ishlarini amalga oshirish uchun Korxonada barcha turdagi avtotransport vositalari, qurilish maxsus texnikasi va uskunalari, gorizontal burgʻilash, yer kovlaydigan texnikalar, yuk koʻtaruvchi mexanizmlar, payvandlash agregatlari, maxsus transport hamda “Volvo”, “Caterpillar”, “Komatsu”, “Liebherr”, “Renault” kabi ilgʻor xalqaro ishlab chiqaruvchilarning boshqa mexanizm va agregatlarini qoʻshgan holda keng koʻlamdagi texnikalar majmui mavjud.
• 2004-yilda Korxonada ISO 9001-2000 xalqaro standarti boʻyicha sifat menejmenti tizimi ishlab chiqilgan va tatbiq etilgan.
• Ustav kapitali: 4,3 mln AQSh dollari.
• Yuridik manzili: Toshkent shahri, Chilonzor tumani, Bunyodkor shoh koʻchasi, 47-uy.
• Veb-sahifasi: www.ngm.uz.
Savdo jarayoni ikki bosqichda amalga oshiriladi, jumladan sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish (Express of interest) hamda Majburiyatga ega boʻlgan taklif (BO) bosqichlari, yakuniy bosqichda taklif etiladigan qatʼiy narx taklifining kamida 1% kafolatli toʻlov sifatida amalga oshirilishi belgilanadi.
1. Korxonaning asosiy faoliyat turini 5 yildan kam boʻlmagan muddat davomida saqlab qolish.
Oʻz navbatida, Majburiyatga ega boʻlgan taklif (BO) bosqichiga muvaffaqiyatli oʻtgan talabgorlar bilan, majburiyatga ega boʻlgan takliflarni taqdim etishlaridan avval, Aktivni sotib olish boʻyicha asosiy shartlar aks ettirilgan kelishuv imzolanadi.
Talabgorlar qiziqish bildirishi toʻgʻrisidagi arizalarini xohishlariga koʻra oʻzbek, rus yoki ingliz tillarida tayyorlab 2024-yil 27-avgust soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar info@mosaic-financial.uz va iskandar.bakhromov@mosaic-financial.com  elektron pochta manziliga yuborishlari lozim.
• Aktivni sotib olish uchun yetarli moliyaviy resurslari, shuningdek, qurilish muhandisligi va burgʻilash ishlarini amalga oshirish sohasidagi aktivlarni boshqarish tajribasi;
• Xususiylashtirish jarayonida ishtirok etilishini taqiqlashi mumkin boʻlgan maʼmuriy, hakamlik yoki boshqa sud jarayonlarining yoʻqligi;
Arizalarni qabul qilish tugallangandan soʻng, Mosaic Financial tomonidan ishtirokchilarga tegishli xat (Process Letter) orqali keyingi jarayonni tashkil etish toʻgʻrisida individual ravishda xabardor qilinadi.
Ushbu eʼlon yoki uning mazmunining biron-bir qismi mazkur eʼlon chop etilishidan kelib chiqib taxmin qilinishi mumkin boʻlgan Davaktiv agentligi, "Mosaic Financial" va Korxonani sotish bilan bogʻliq biror-bir shakldagi majburiyati sifatida talqin qilinmasligi kerak. Davaktiv agentligi va "Mosaic Financial" oʻz xohishiga koʻra har qanday vaqtda va har qanday holatda, birgalikdagi yoki shaxsiy javobgarlikni oʻz zimmalariga olmasdan:
(ii) turli xil manfaatdor shaxslar uchun turli xil tartib-qoidalar boʻyicha ish tutish va/yoki Davaktiv agentligi, Korxona va "Mosaic Financial" tomonidan koʻzda tutilgan reja-jadval va tartib doirasida istalgan boshqa potensial xaridorni (xaridorlarni) oldindan ogohlantirmasdan chiqarib tashlagan holda bir yoki bir nechta potensial xaridorlar bilan muzokaralar olib borish;

Announcement on the start of privatization process of the state share in the authorized capital of Neftgazmontaj LLC
In accordance with the relevant privatization programs, the State Assets Management Agency (hereinafter - the UzSAMA) announces the start of the sale process of 100% state share in the authorized capital of "Neftgazmontaj" LLC (hereinafter - the Asset/Enterprise) by privatization method of public invitation to negotiations.
The consultant for privatization of the UzSAMA under this Transaction is Mosaic Financial (hereinafter - the Consultant).
"Neftgazmontaj" LLC carries out complex construction and installation works of all levels.
It should be noted that in order to carry out complex construction and installation works the Enterprise has all types of vehicles, construction special machinery and equipment, including horizontal drilling rig, earthmoving equipment, lifting mechanisms, welding units, special vehicles and other mechanisms and units from the world's leading manufacturers, such as Volvo, Caterpillar, Komatsu, Liebherr, Renault.
• In 2004, the company developed and implemented a quality management system according to the international standard ISO 9001-2000.
• The authorized capital: 4,3 million US dollars;
• Registered address: Tashkent city, Chilanzar district, Bunyodkor Avenue, 47
• Website: www.ngm.uz
1. Maintaining the core operations of the Enterprise for a period of at least 5 years.
The Expression of Interest can be prepared in Uzbek, Russian or English languages until 18:00 (Tashkent time) on August 27, 2024 and sent to the following e-mail addresses: info@mosaic-financial.uz and iskandar.bakhromov@mosaic-financial.com.
• Sufficient financial resources to acquire the asset, as well as asset management experience in construction engineering and drilling activities;
This announcement, or any part of its content, should not be taken as a form of obligation on the part of UzSAMA, Mosaic Financial in relation to the Asset sale, as one might assume in connection with the publication of this announcement. UzSAMA and Mosaic Financial reserves the right, in its sole discretion, at any time and in any respect, without assuming joint or individual responsibility:
(ii) Follow different procedures with respect to different stakeholders and/or negotiate with one or more potential buyers within the schedule and procedure established jointly by the UzSAMA and Mosaic Financial, to the exclusion of any other potential buyer(s) without prior notice;