"Mosaic Financial" kompaniyasi (keyingi oʻrinlarda – Maslahatchi) ushbu Bitim boʻyicha Davaktiv agentligining xususiylashtirish boʻyicha maslahatchisi hisoblanadi.
"Neftgazmontaj" MChJ barcha darajadagi murakkab boʻlgan qurilish-montaj ishlarini amalga oshiradi.
Taʼkidlash joizki murakkab qurilish-montaj ishlarini amalga oshirish uchun Korxonada barcha turdagi avtotransport vositalari, qurilish maxsus texnikasi va uskunalari, gorizontal burgʻilash, yer kovlaydigan texnikalar, yuk koʻtaruvchi mexanizmlar, payvandlash agregatlari, maxsus transport hamda “Volvo”, “Caterpillar”, “Komatsu”, “Liebherr”, “Renault” kabi ilgʻor xalqaro ishlab chiqaruvchilarning boshqa mexanizm va agregatlarini qoʻshgan holda keng koʻlamdagi texnikalar majmui mavjud.
• 2004-yilda Korxonada ISO 9001-2000 xalqaro standarti boʻyicha sifat menejmenti tizimi ishlab chiqilgan va tatbiq etilgan.
• Ustav kapitali: 4,3 mln AQSh dollari.
• Yuridik manzili: Toshkent shahri, Chilonzor tumani, Bunyodkor shoh koʻchasi, 47-uy.
• Veb-sahifasi: www.ngm.uz.
Savdo jarayoni ikki bosqichda amalga oshiriladi, jumladan sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish (Express of interest) hamda Majburiyatga ega boʻlgan taklif (BO) bosqichlari, yakuniy bosqichda taklif etiladigan qatʼiy narx taklifining kamida 1% kafolatli toʻlov sifatida amalga oshirilishi belgilanadi.
1. Korxonaning asosiy faoliyat turini 5 yildan kam boʻlmagan muddat davomida saqlab qolish.
Oʻz navbatida, Majburiyatga ega boʻlgan taklif (BO) bosqichiga muvaffaqiyatli oʻtgan talabgorlar bilan, majburiyatga ega boʻlgan takliflarni taqdim etishlaridan avval, Aktivni sotib olish boʻyicha asosiy shartlar aks ettirilgan kelishuv imzolanadi.
Talabgorlar qiziqish bildirishi toʻgʻrisidagi arizalarini xohishlariga koʻra oʻzbek, rus yoki ingliz tillarida tayyorlab 2024-yil 27-avgust soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar info@mosaic-financial.uz va iskandar.bakhromov@mosaic-financial.com  elektron pochta manziliga yuborishlari lozim.
• Aktivni sotib olish uchun yetarli moliyaviy resurslari, shuningdek, qurilish muhandisligi va burgʻilash ishlarini amalga oshirish sohasidagi aktivlarni boshqarish tajribasi;
• Xususiylashtirish jarayonida ishtirok etilishini taqiqlashi mumkin boʻlgan maʼmuriy, hakamlik yoki boshqa sud jarayonlarining yoʻqligi;
Arizalarni qabul qilish tugallangandan soʻng, Mosaic Financial tomonidan ishtirokchilarga tegishli xat (Process Letter) orqali keyingi jarayonni tashkil etish toʻgʻrisida individual ravishda xabardor qilinadi.
Ushbu eʼlon yoki uning mazmunining biron-bir qismi mazkur eʼlon chop etilishidan kelib chiqib taxmin qilinishi mumkin boʻlgan Davaktiv agentligi, "Mosaic Financial" va Korxonani sotish bilan bogʻliq biror-bir shakldagi majburiyati sifatida talqin qilinmasligi kerak. Davaktiv agentligi va "Mosaic Financial" oʻz xohishiga koʻra har qanday vaqtda va har qanday holatda, birgalikdagi yoki shaxsiy javobgarlikni oʻz zimmalariga olmasdan:
(ii) turli xil manfaatdor shaxslar uchun turli xil tartib-qoidalar boʻyicha ish tutish va/yoki Davaktiv agentligi, Korxona va "Mosaic Financial" tomonidan koʻzda tutilgan reja-jadval va tartib doirasida istalgan boshqa potensial xaridorni (xaridorlarni) oldindan ogohlantirmasdan chiqarib tashlagan holda bir yoki bir nechta potensial xaridorlar bilan muzokaralar olib borish;

Объявление о начале процесса приватизации государственной доли в уставном капитале ООО «Нефтгазмонтаж»
Согласно соответствующим программам приватизации, Агентство по управлению государственными активами (далее – Агентство госактивов) объявляет о начале процесса продаж 100% государственной доли в уставном капитале ООО «Нефтгазмонтаж» (далее – Актив/Предприятие) посредством способа приватизации публичного приглашения к переговорам.
Консультантом по приватизации Агентства госактивов по данной Сделке выступает компания «Mosaic Financial» (далее – Консультант).
ООО «Нефтгазмонтаж» осуществляет сложные строительно-монтажные работы всех уровней.
Следует отметить, что для проведения сложных строительно-монтажных работ в Предприятии имеются все виды автотранспорта, строительной спецтехники и оборудования, включая установку горизонтального бурения, землеройную технику, грузоподъемные механизмы, сварочные агрегаты, спецтранспорт и прочие механизмы и агрегаты от ведущих мировых производителей, таких как «Volvo», «Caterpillar», «Komatsu», «Liebherr», «Renault».
• В 2004 году на предприятии разработана и внедрена система менеджмента качества по международному стандарту ISO 9001-2000.
• Уставной капитал: 4,3 млн долларов США;
• Юридический адрес: г.Ташкент, Чиланзарский район, проспект Бунёдкор, 47
• Веб-сайт: www.ngm.uz
1. Сохранение основной деятельности Предприятия в течение не менее 5 лет.
Заявка о выражении заинтересованности может быть подготовлена на узбекском, русском или английском языках до 18:00 (по ташкентскому времени) 27 августа 2024 года и отправлена на следующие адреса электронной почты: info@mosaic-financial.uz и iskandar.bakhromov@mosaic-financial.com .
• Достаточные финансовые ресурсы для приобретения актива, а также опыт управления активами в сфере строительной инженерии и буровых работ;
• Искандар Бахромов, представитель компании Mosaic Financial”: iskandar.bakhromov@mosaic-financial.com, тел.: +99895-502-00-01;
• Талат Самандаров, Начальник управления Агентства госактивов: tender@davaktiv.uz, тел.: +99871-259-20-67.
Настоящее объявление, или какая-либо часть его содержания не должны рассматриваться как форма обязательства со стороны Агентства госактивов, Компании “Mosaic Financial” в отношении реализации Актива, что можно было бы предположить в связи с публикацией настоящего объявления. Агентство госактивов и “Mosaic Financial” оставляет за собой право по своему усмотрению в любое время и в любом отношении, не принимая совместной или индивидуальной ответственности:
(ii) следовать различным процедурам в отношении различных заинтересованных лиц, и/или вести переговоры с одним или несколькими потенциальными покупателями в рамках предусмотренного совместно Агентство госактивов и “Mosaic Financial” графика и порядка с исключением любого другого потенциального покупателя (покупателей) без предварительного уведомления;