Davlat aktivlarini boshqarish agentligining veb-resurslari faoliyatini optimallashtirish va ma’lumotlarni qayta ishlash markazining yuklamalarni qabul qilish imkoniyatini oshirish maqsadida 2024-yil 10-avgust soat 00:00 dan 11-avgust soat 23:59 gacha profilaktika ishlari o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
Profilaktika ishlari olib borilishi davrida, Yagona interaktiv davlat xizmatlari portalidagi (my.gov.uz) quyidagi davlat xizmatlarida vaqtinchalik uzilishlar kuzatilishi mumkinligi ma’lum qilinadi:
1. O‘zbekiston Respublikasi fuqarolari va yuridik shaxslariga doimiy foydalanish (egalik qilish), ijara va meros qilib qoldiriladigan umrbod egalik qilish huquqi asosida tegishli bo‘lgan yer uchastkalarini xususiylashtirish;
2. Xo‘jalik jamiyatining to‘lovga qobiliyatsizligi (bankrotligi) to‘g‘risida ma’lumot olish;
3. Davlat ulushiga ega korxonalar bo‘yicha maʼlumot;
4. Qishloq xo'jaligiga mo'ljallanmagan yer uchastkalarini xususiylashtirishning birlamchi miqdorini hisoblash;
5. Davlat mulkini xususiylashtirish bo‘yicha buyurtmanoma berish;
6. Sud boshqaruvchisi malaka attestatini berish;
7. Ko‘chmas mulk obyektlari va davlat ulushlari xususiylashtirilganligi to‘g‘risidagi davlat namunasidagi order va sertifikatlarni taqdim etish.

UzSAMA informs about preventive maintenance to optimise the work of web resources
In order to optimise the work of web resources of the State Assets Management Agency and increase the capacity of the data processing centre to receive loads, it is planned to carry out preventive works from 10 August 2024 from 00:00 to 11 August 23:59.
During the preventive works it is reported that the following public services may be temporarily suspended on the Single Portal of Interactive Public Services (my.gov.uz):
1. Privatisation of land plots owned by citizens and legal entities of the Republic of Uzbekistan on the right of permanent use (possession), lease and lifetime inherited possession;