Davlat aktivlarini boshqarish agentligining veb-resurslari faoliyatini optimallashtirish va ma’lumotlarni qayta ishlash markazining yuklamalarni qabul qilish imkoniyatini oshirish maqsadida 2024-yil 10-avgust soat 00:00 dan 11-avgust soat 23:59 gacha profilaktika ishlari o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
Profilaktika ishlari olib borilishi davrida, Yagona interaktiv davlat xizmatlari portalidagi (my.gov.uz) quyidagi davlat xizmatlarida vaqtinchalik uzilishlar kuzatilishi mumkinligi ma’lum qilinadi:
1. O‘zbekiston Respublikasi fuqarolari va yuridik shaxslariga doimiy foydalanish (egalik qilish), ijara va meros qilib qoldiriladigan umrbod egalik qilish huquqi asosida tegishli bo‘lgan yer uchastkalarini xususiylashtirish;
2. Xo‘jalik jamiyatining to‘lovga qobiliyatsizligi (bankrotligi) to‘g‘risida ma’lumot olish;
3. Davlat ulushiga ega korxonalar bo‘yicha maʼlumot;
4. Qishloq xo'jaligiga mo'ljallanmagan yer uchastkalarini xususiylashtirishning birlamchi miqdorini hisoblash;
5. Davlat mulkini xususiylashtirish bo‘yicha buyurtmanoma berish;
6. Sud boshqaruvchisi malaka attestatini berish;
7. Ko‘chmas mulk obyektlari va davlat ulushlari xususiylashtirilganligi to‘g‘risidagi davlat namunasidagi order va sertifikatlarni taqdim etish.

Агентство госактивов сообщает о проведении профилактических работ с целью оптимизации работы веб-ресурсов
В целях оптимизации работы веб-ресурсов Агентства по управлению госактивами и увеличения мощности центра обработки данных по приему нагрузок планируется провести профилактические работы с 10 августа 2024 года с 00:00 до 11 августа 23:59.
В ходе профилактических работ сообщается, что может быть временно приостановлено предоставление следующих государственных услуг на Едином портале интерактивных государственных услуг (my.gov.uz):
1. Приватизация земельных участков, принадлежащих гражданам и юридическим лицам Республики Узбекистан на праве постоянного пользования (владения), аренды и пожизненного наследуемого владения;
2. Получение информации о неплатежеспособности (банкротстве) хозяйственного общества;
3. Информация о предприятиях с государственной долей;
4. Расчет первичной суммы приватизации земель несельскохозяйственного назначения;
5. Подача заявки по приватизации государственного имущества;
6. Выдача квалификационного аттестата судебного управляюшего;
7. Представление ордеров и сертификатов государственного образца на приватизацию объектов недвижимости и государственных долей.