14-iyun sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
546 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 30,6 mlrd so'm bo'lgan 549 ta lot 42,1 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• boshlang'ich narxi 1,8 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 2,1 mlrd so‘m
Toshkent viloyati Bo‘stonliq tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 552,1 mln so‘m bo‘lgan Davlat aktivlarini boshqarish agentligi Toshkent viloyat hududiy boshqarmasi balansidagi bo'sh turgan bino 717,8 mln so‘mga sotildi.
• boshlang'ich narxi 5,7 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 8,6 mlrd so‘m
Toshkent viloyati O'rtachirchiq tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 2,3 mlrd so‘m bo‘lgan “O'zsanoatqurilishbank" AJ balansidagi noturar bino 2,4 mlrd so‘mga sotildi.
• soni 129 ta
• boshlang'ich narxi 2,4 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 5,5 mlrd so‘m
Toshkent viloyati Qibray tumanida joylashgan boshlang‘ich yillik ijara stavkasi 2,8 mln so‘m bo‘lgan Toshkent davlat agrar universiteti balansidagi yordamchi bino qismi 133,2 mln so‘mga ijaraga berildi.
• boshlang'ich narxi 7,3 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 9,7 mlrd so‘m
• yer maydoni 24,1 ga
Samarqand viloyati Oqdaryo tumanidan boshlang‘ich narxi 2,6 mlrd so‘m bo‘lgan ixtisoslashtirilgan ilmiy-tadqiqot institut va laboratoriyalari qurish uchun 60 sotix yеr uchastkasi 2,7 mlrd so‘mga sotildi.
• soni 209 ta
• boshlang'ich narx 4,6 mlrd so'm
• sotilgan narx 6,3 mlrd so'm
• yer maydoni 252,7 ga
• soni 53 ta
• boshlang'ich narxi 15 mln so‘m
• sotilgan narxi 295 mln so‘m
• soni 44 ta
• boshlang'ich narxi 8,1 mlrd so‘m
Toshkent shahri Yangi hayot tumanidan boshlang'ich narxi 704,5 mln so‘m bo'lgan turar joy hovli 732,7 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 14 июня
На аукционы и открытые торги было выставлено 546 лота. Также было реализовано 549 объекта со стартовой ценой 30,6 млрд сумов за 42,1 млрд сумов.
• Пустующее здание, принадлежащее территоиальному управлению Ташкентской области Агентства по управлению государственными активами, расположенное в Бостанлыкском районе Ташкентской области, со стартовой ценой 552,1 млн сумов продано за 717,8 млн сумов.
• цена продажи 8,6 млрд сум
• Нежилое здание, принадлежащее АО "Узсаноаткурилишбанк", расположенное в Уртачирчикском районе Ташкентской области, со стартовой ценой 2,3 млрд сумов продано за 2,4 млрд сумов.
• количество 129
• цена продажи 5,5 млрд сум
• Часть здания, принадлежащая Ташкентскому государственному аграрному университету, расположенная в Кибрайском районе Ташкентской области, со стартовой арендной ставкой 2,8 млн сумов сдана в аренду за 133,2 млн сумов.
• цена продажи 9,7 млрд сум
• площадь земельного участка 24,1 га
• Земельный участок, расположенный в Акдарьинском районе Самаркандской области, площадью 60 соток, со стартовой ценой 2,6 млрд ​​сумов продан за 2,7 млрд сумов для строительства специализированных научно-исследовательских институтов и лабораторий.