19-dekabr sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
226 ta lot onlayn auksion va ochiq elektron tanlovga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 10,9 mlrd so'm bo'lgan 125 ta lot 28,8 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• boshlang‘ich narxi 860 mlrd so‘m
Sirdaryo viloyati Sirdaryo tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 5,5 mlrd so‘m bo‘lgan “Yo‘lreftrans” AJ balansidagi termos vagonlar (50 dona) 8,5 mlrd so‘mga ijaraga berildi.
Buxoro viloyati Buxoro shahrida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 14,3 mln so‘m bo‘lgan davlat umumta’lim maktabi balansidagi oshxona 163,1 mln so‘mga ijaraga berildi.
• boshlang'ich narxi 721,1 mln so‘m
• sotilgan narxi 805,4 mln so‘m
• yer maydoni 2,2 ga
Qashqadaryo viloyati Qarshi shahridan boshlang'ich narxi 389,2 mln so‘m bo‘lgan kichik sanoat zonalaridagi metalni qayta ishlash korxonalarini tashkil etish uchun 1,29 gektar yеr uchastkasi 430 mln so‘mga sotildi.
Toshkent viloyati Zangiota tumanidan boshlang'ich narxi 44,2 mln so‘m bo‘lgan qishloq xo‘jaligi mahsulotlarini qayta ishlash obyektlari qurish uchun 5 sotix yеr uchastkasi 48,7 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 19 декабря
На аукционы и открытые торги было выставлено 226 лота. Также было реализовано 125 объекта со стартовой ценой 10,9 млрд сумов за 28,8 млрд сумов.
• стартовая цена 860 млрд сум
• Термосные вагоны (50 единиц), расположенные в Сырдарьинском районе Сырдарьинской области, принадлежащие АО  "Йулрефтранс", со стартовой ценой 5,5 млрд сумов сданы в аренду за 8,5 млрд сумов.
• Столовая, расположенная в городе Бухара Бухарской области, принадлежащая государственной общеобразовательной школе, с первоначальной годовой арендной ставкой 14,3 млн сумов проданы за 163,1 млн сумов.
• стартовая цена 721,1 млн сум
• цена продажи 805,4 млн сум
• Земельный участок, расположенный в городе Карши Кашкадарьинской области, площадью 1,29 гектаров, со стартовой ценой 389,2 млн ​​сумов продан за 430 млн сумов для создания металлообрабатывающих предприятий в малых промышленных зонах.
• Земельный участок, расположенный в Зангиотинском районе Ташкентской области, площадью 5 соток, со стартовой ценой 44,2 млн ​​сумов продан за 48,7 млн сумов для создания объектов по переработке сельскохозяйственной продукции.