23-avgust sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
737 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 14,6 mlrd so'm bo'lgan 310 ta lot 20 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• boshlang'ich narxi 1,05 mlrd so‘m
• Andijon viloyati Asaka tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 243,1 mln so‘m bo‘lgan Davlat aktivlarini boshqarish agentligi Andijon viloyati hududiy boshqarmasi balansidagi bo‘sh turgan bino-inshootlar 583,4 mln so‘mga sotildi.
• boshlang'ich narxi 21,4 mln so‘m
• sotilgan narxi 116,6 mln so‘m
• Surxondaryo viloyati Termiz tumanida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 12,9 mln so‘m bo‘lgan Viloyat yuqumli kasalliklar shifoxonasi balansidagi bo‘sh turgan texnologik maydon 63,4 mln so‘mga ijaraga berildi.
• soni 186 ta
• boshlang'ich narxi 1,9 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 4,1 mlrd so‘m
• yer maydoni 8,1 ga
• Toshkent shahri Mirobod tumanidan boshlang'ich narxi 1,1 mlrd so‘m bo‘lgan savdo va maishiy xizmat ko‘rsatish, ofis qurish uchun 1 sotix yеr uchastkasi 3,1 mlrd so‘mga sotildi.
• boshlang'ich narx 147 mln so'm
• sotilgan narx 259 mln so'm
• yer maydoni 6,0 ga
• soni 16 ta
• boshlang'ich narxi 6 mln so‘m
• sotilgan narxi 138 mln so‘m
• boshlang'ich narxi 7,6 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 9,3 mlrd so‘m
• Jizzax viloyati Jizzax shahridan boshlang'ich narxi 477,1 mln so‘m bo'lgan noturar joy 772,9 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 23 августа
На аукционы и открытые торги было выставлено 737 лота. Также было реализовано 310 объекта со стартовой ценой 14,6 млрд сумов за 20 млрд сумов.
• стартовая цена 1,05 млрд сум
• Пустующие здания и сооружения, принадлежащие территориальному управлению Андижанской области Агентства по управлению государственными активами, расположенное в Асакинском районе Андижанской области, со стартовой ценой 243,1 млн ​​сумов проданы за 583,4 млн сумов.
• стартовая цена 21,4 млн сум
• цена продажи 116,6 млн сум
• Технологическая площадь, принадлежащая областной инфекционной больнице, расположенная в Термезском районе Сурхандарьинской области, со стартовой арендной ставкой 12,9 млн сумов, сдана в аренду за 63,4 млн сумов.
• количество 186
• Земельный участок, расположенный в Мирабадском районе города Ташкента, площадью 1 сотка, со стартовой ценой 1,1 млрд ​​сумов продан за 3,1 млрд сумов для строительства торговый домов и офисных зданий.
• стартовая цена 147 млн сум
• цена продажи 259 млн сум
• площадь земельного участка 6,0 га
• цена продажи 138 млн сум
• стартовая цена 7,6 млрд сум
• цена продажи 9,3 млрд сум
• Нежилое помещение, расположенное в городе Джизак Джизакской области, со стартовой ценой 477,1 млн ​​сумов продан за 772,9 млн сумов.