6-oktabr sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijalari
212 ta lot onlayn auksion va ochiq elektron tanlovga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 10,8 mlrd so'm bo'lgan 202 ta lot 20 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• Soni 5 ta
• Boshlang‘ich narxi 762,1 mln so‘m
• Sotilgan narxi 838,3 mln so‘m
• Soni 64 ta
• Boshlang‘ich narxi 1,6 mlrd so‘m
• Sotilgan narxi 7,2 mlrd so‘m
Toshkent shahri Shayxontohur tumanida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 15,7 mln so‘m bo‘lgan ixtisoslashtirilgan maktab balansidagi bino qismi 364,5 mln so‘mga ijaraga berildi.
• Soni 34 ta
• Boshlang'ich narxi 833,8 mln so‘m
• Sotilgan narxi 977,1 mln so‘m
• Yer maydoni 16,1 ga
Namangan viloyati Chust tumanidan boshlang'ich narxi 445,2 mln so‘m bo‘lgan erkin iqtisodiy zonalaridagi keramogranit kafel ishlab chiqarish faoliyati bilan shug‘ullanish uchun 12,7 gektar yеr uchastkasi 489,7 mln so‘mga sotildi.
Farg‘ona viloyati Oltiariq tumanidan boshlang'ich narxi 24,5 mln so‘m bo‘lgan kichik sanoat zonalaridagi 25 sotix yеr uchastkasi 26,9 mln so‘mga sotildi.
Jizzax viloyati G‘allaorol tumanidan boshlang'ich narxi 5,4 mln so‘m bo‘lgan yakka tartibda uy-joy qurish uchun 4 sotix yеr uchastkasi 26,8 mln so‘mga sotildi.
• Soni 35 ta
• Boshlang'ich narxi 9,7 mln so‘m
• Sotilgan narxi 52 mln so‘m
Qoraqalpog'iston Respublikasi Ellikqal'a tumanidan boshlang'ich narxi 0,4 mln so‘m bo‘lgan ko'chma savdo joyi 7,3 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 6 октября
На аукционы и открытые торги было выставлено 212 лота. Также было реализовано 202 объекта со стартовой ценой 10,8 млрд сумов за 20 млрд сумов.
• стартовая цена 762,1 млн сум
• цена продажи 838,3 млн сум
• Часть здания, принадлежащая специализированной школе, с первоначальной годовой арендной ставкой 15,7 млн ​​сумов в Шайхантухурском районе Ташкентской области, сдана в аренду за 364,5 млн сумов.
• стартовая цена 833,8 млн сум
• цена продажи 977,1 млн сум
• площадь земельного участка 16,1 га
• Земельный участок, расположенный в Чустском районе Наманганской области, площадью 12,7 гектаров, со стартовой ценой 445,2 млн ​​сумов продан за 489,7 млн сумов для организации деятельности по производству керамогранитной плитки в свободных экономических зонах.
• Земельный участок в малых промышленных зонах, расположенный в Алтыарыкском районе Ферганской области, площадью 25 соток со стартовой ценой 24,5 млн ​​сумов продан за 26,9 млн сумов.
• Земельный участок, расположенный в Галлааралском районе Джизакской области, площадью 4 соток со стартовой ценой 5,4 млн ​​сумов продан за 26,8 млн сумов для для индивидуального жилищного строительства.
• стартовая цена 9,7 млн сум
• цена продажи 52 млн сум
• Мобильная торговая точка в Элликалинском районе Республики Каракалпакстан, со стартовой ценой 0,4 млн сумов продана за 7,3 млн сумов.