Sud boshqaruvchilariga malaka attestatini berish xizmati my.gov.uz portali orqali amalga oshirilishi yoʻlga qoʻyildi
Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2019-yil 12-sentabrdagi 765-son qarori bilan tasdiqlangan Sud boshqaruvchilari, ularni attestatsiyadan (qayta attestatsiyadan) oʻtkazish va malaka attestatini berish tartibi toʻgʻrisidagi nizomga muvofiq, sud boshqaruvchilarini attestatsiyadan (qayta attestatsiyadan) oʻtkazish va malaka attestatini berish xizmati Adliya vazirligi huzuridagi Davlat xizmatlari markazi va Yagona interaktiv davlat xizmatlari portali (keyingi o'rinlarda - YIDXP) (my.gov.uz) orqali amalga oshirilishi yoʻlga qoʻyildi.
Sud boshqaruvchilarning attestatsiyadan (qayta attestatsiyadan) oʻtkazish va malaka attestatini berish boʻyicha arizalari Davlat xizmatlari markazlari orqali taqdim etilganda toʻlanadigan yigʻim miqdori - 330 000 soʻm (BHMning bir baravari)ni, YIDXP orqali topshirilganda - 297 000 soʻm (0,9 BHM)ni tashkil etadi.
Sud boshqaruvchilarning arizalari 3 ish kunida koʻrib chiqiladi.
Barcha toifadagi attestatlar 5 yil muddatga amal qiladi.
Mazkur xizmat toʻliq raqamlashtirilgan boʻlib, quyidagi keltirilgan hujjatlar “Raqamli hukumat” tizimi idoralararo integratsiyalashuv platformasi orqali mustaqil ravishda davlat tashkilotlaridan (foydalanuvchidan emas) soʻrab olinadi. Xususan:

In accordance with the regulation on the procedure for certification (re-certification) of court administrators and issuance of qualification certificate, approved by the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan No.765 dated 12 September 2019, the service of certification (re-certification) of court administrators and issuance of qualification certificate through Public Service Centers under the Ministry of Justice and the Unified Portal of Interactive Public Services (hereinafter - UPIPS) my.gov.uz.
The amount of the fee payable when submitting applications for certification (recertification) of court administrators and issuance of qualification certificates through the State Service Centres is UZS 330,000 (a single amount of BCA), when submitted through UPIPS - UZS 297,000 (0.9 BCA).
Applications of court managers are considered within 3 working days.
Certificates of all categories are valid for 5 years.
This service is fully digital and the following documents are requested independently from state organisations (not from the user) through the interagency integration platform of the Digital Government system. In particular: