“Neftgazmontaj” MChJni xususiylashtirish bo‘yicha professional konsalting kompaniyasini jalb qilish to‘g‘risida eʼlon
O‘zbekiston Respublikasi Davlat aktivlarini boshqarish agentligi (keyingi o‘rinlarda Davaktiv agentligi/Buyurtmachi) tegishli xususiylashtirish dasturlariga muvofiq “Neftgazmontaj” MChJning ustav kapitalidagi 100 foiz davlat ulushini (keyingi o‘rinlarda ­ Aktiv) xususiylashtirish bo‘yicha professional konsalting kompaniyasini (keyingi o‘rinlarda – Konsultant) jalb etish yuzasidan tanlov e’lon qiladi.
Barcha qiziqish bildirgan talabgorlardan Taklif taqdim etish uchun so'rovnomaga (RfP) asosan tijorat takliflarini 2023-yil 27-may kuni soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar taqdim etishlarini so'raymiz.
“Neftgazmontaj” AJni xususiylashtirish bo‘yicha konsultantni jalb qilish yuzasidan taklif taqdim etish uchun soʼrovnoma (RfP)
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 24-martdagi PQ-102-son qaroriga muvofiq, “Neftgazmontaj” MChJning 100 foiz ulushi (keyingi o‘rinlarda – Bitim) sotilishi belgilangan.
Sotish jarayonlari “Neftgazmontaj” MChJning tarmoq va individual xususiyatlaridan kelib chiqib Oʼzbekiston Respublikasi qonunchiligi talablari doirasida eng maqbul xorijiy tajriba asosida tashkil etilishi lozim. Buyurtmachi toʼgʼri qaror qabul qilishi uchun Аktivni mustaqil baholash ishlarini amalga oshiradi.
"Neftgazmontaj" MCHJ taqsimlovchi muhandislik inshootlarini qurish bilan shugʻullanadi.
Kompaniyada 650-dan ortiq avtotransport vositalarini, qurilish maxsus texnikasi va uskunalarini, gorizontal burgʻilash, yer kovlaydigan texnikalarni, yuk koʻtaruvchi mexanizmlarni, payvandlash agregatlarini, maxsus transport va “Volvo”, “Caterpillar”, “Komatsu”, “Liebherr”, “Renault” kabi ilgʻor xalqaro ishlab chiqaruvchilarning boshqa mexanizm va agregatlarini qoʻshgan holda keng koʻlamdagi texnikalar majmui mavjud.
2004-yilda korxonada ISO 9001-2000 xalqaro standarti boʻyicha sifat menejmenti tizimi ishlab chiqilgan va tatbiq etilgan.
Ustav kapitali 4,27 mln AQSH dollari.
Jamiyatning yuridik manzili: Toshkent shahri, Chilonzor tumani, Bunyodkor shoh koʻchasi, 47-uy.
I. Qurilish-montaj ishlari bozorining tahlili:
O'zbekistonda va mintaqada sohani rivojlantirishdagi sharoitlarni va bozor tahlili, soha korxonalarini rivojlantirish uchun zarur shart-sharoitlar;
boshqa (jumladan, qo'shni) davlatlarda mazkur sohada amalga oshirilgan xususiylashtirish tajribasi tahlili, ushbu turdagi aktivning xususiylashtirishdagi muvaffaqiyatsizliklarining asosiy sabablari, kelgusida sohani rivojlantirish va muvaffaqiyatli xususiylashtirishni taʼminlovchi omillar;
Аmalga oshirilgan tahlillar asosida aktivning xususiylashtirish jarayonlarini muvaffaqiyatli tashkillashtish uchun lozim bo'lgan chora-tadbirlar rejasi ishlab chiqiladi.
Aktivning investitsiya jozibadorligini oshirish, eng ilg'or amaliyotlar va o'xshash (analog) aktivlarning tahlili asosida tuzilma va boshqaruvni takomillashtirish bo'yicha takliflar;
Aktivning har tomonlama (soliq , huquqiy, moliyaviy va ekologik) chuqur tahlilini o'tkazish (due diligence);
optimal marketing strategiyasi bo'yicha tavsiyalar, marketing materiallarini tayyorlash (tizer, info-memorandum, jarayon holati bo'yicha xat va boshqalar) va investorlar o'rtasida axborot materiallarini tarqatish;
marketing materiallarini tayyorlash, shu jumladan investitsiya videolari, tarqatma materiallar va boshqalar;
jamoatchilik bilan aloqa o'rnatish bo'yicha tavsiyalar taqdimoti, ularning savollariga javoblar;
baholash uslubini to'g'ri tanlash va ularning investorlar uchun dolzarbligini belgilash, narx diapazoni bo'yicha tavsiyarni taqdim etish;
investor nuqtai nazaridan baholashga ta'sir etuvchi asosiy omillar, asosiy ko'rsatkichlar va tahminlarni aniqlash;
loyiha doirasida boshqa malakali konsultantlarni jalb etish (zarur bo'lgan hollarda) va ularning ishini muvofiqlashtirish.
Aktivni xususiylashtirishga qaratilgan barcha choralarni ko'rish, virtual ma'lumotlar xonasi (VDR)ni tashkil etish;
salohiyatli talabgorlar bilan aloqalarni muvofiqlashtirish, shu jumladan, ularning savollariga javoblar berish;
barcha zarur hujjatlarni, jumladan, oldi-sotdi shartnoma loyihasini (o'zbek tiliga tarjimasi bilan, kerak bo'lsa rus va ingliz tillarida ham) tayyorlash bilan birga sotish jarayonida hamrohlik qilish;

Announcement on attracting a professional consulting company for the privatization of "NEFTGAZMONTAJ" LLC
The State Assets Management Agency of the Republic of Uzbekistan (hereinafter referred to as "State Assets Agency"/"Client"), in accordance with the relevant privatization programs, announces a tender for the selection of a professional consulting company (hereinafter referred to as "Consultant") on privatization of "NEFTGAZMONTAJ" LLC by selling 100 % share in the authorized capital of LLC (hereinafter - the "Asset").
All interested applicants are invited to submit their proposals in accordance with the following Request for Proposals (RfP) by 18:00 (Tashkent time) on May 27, 2023.
The selection participants cannot and should not rely on anything other than the sole limited purpose of preparing initial presentations and proposals for the Purchaser in connection with the selection process.
Request for proposals for consulting services on privatization of 100% share in the authorized capital of "NEFTGAZMONTAJ" LLC (RfP)
In accordance with the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan from March 24, 2023 №PP-102 provides for the sale of 100% share of "NEFTGAZMONTAJ" LLC (hereinafter - Transaction).
The sale process must be organized in accordance with the best international practices, taking into account the requirements of the legislation of the Republic of Uzbekistan, industry and individual specifics of "NEFTGAZMONTAJ" LLC (hereinafter - the Asset). For making internal decision of the Seller, the Asset is evaluated in accordance with the legislation.
"NEFTGAZMONTAJ" LLC - carries out the construction of distribution engineering structures.
The company has more than 650 units of motor transport, special construction machinery and equipment including horizontal drilling rig, earthmoving machinery, hoisting machines, welding units, special vehicles and other machinery and equipment from leading world manufacturers such as "Volvo", "Caterpillar", "Komatsu", "Liebherr", "Renault"; there are production facilities in Tashkent city.
In 2004, the company developed and implemented a quality management system in accordance with international standard ISO 9001-2000.
The authorized capital - US$4.27 million;
This facility is located at the address: 47 Bunyodkor Ave., Chilanzar district, Tashkent.
I. Analysis of the market for construction and installation works:
analysis of the market and prerequisites for the development of the industry in Uzbekistan and in the region, the necessary conditions for the development of enterprises of the industry;
analysis of the experience of privatization of industry enterprises in other (including neighboring) countries, the main causes of failures in the privatization of this type of asset, the factors that ensure the success of privatization and further development of the industry;
On the basis of the analysis a plan of measures necessary for the successful organization of the processes of privatization of the Asset will be developed.
submission of proposals to improve the investment attractiveness of the Asset, improve the corporate structure and corporate governance based on best practices and a review of comparable peer companies;
conducting a comprehensive (tax, legal, financial and environmental) analysis (due diligence) of the Asset;
preparation of recommendations on optimal marketing strategy, marketing materials (teaser, information memorandum, procedural letter, etc.) and distribution of information materials to investors;
preparation of marketing materials, including investment video, handouts, etc.
providing advice on building public relations, answering their questions;
reviewing appropriate valuation methodologies and their relevance to investors, providing a value range recommendation;
identifying key factors, key indicators and assumptions affecting the valuation, including from an investor's perspective;
Eengaging other consultants within the project (if necessary) and coordinating their work.
taking all measures aimed at privatizing the Asset, organizing the Virtual Data Room (VDR);
coordination with potential bidders, including answering questions from potential buyers;
support of the sale process with the preparation of all necessary documentation, including the draft sale and purchase agreement (with translation into Uzbek and, if necessary, into English and Russian);