“UZSUNGWOO” MCHJ — avtomobil sanoati uchun metall qismlar ishlab chiqaruvchi yetakchi korxonalardan biri bo‘lib, 2011-yilda “O‘zavtosanoat” AJ va Janubiy Koreyaning Sungwoo Hitech Co Ltd. hamda I-Zone Co Ltd. kompaniyalari bilan hamkorlikda tashkil etilgan. Jamiyat shtamplash va payvandlash texnologiyalari asosida ishlab chiqarilgan ehtiyot qismlarni “O‘zAvtoMotors” AJ avtomobillari uchun yetkazib beradi. Ishlab chiqarish maydoni 60 500 kv.m bo‘lib, 1000 dan ortiq xodim ishlaydi, yillik quvvati esa 120 ming to‘plamni tashkil etadi. 2022-yilda zavodda Markaziy Osiyo va MDH mintaqasida yagona bo‘lgan issiq shtamplash texnologiyasi joriy etildi. Bugungi kunda kompaniya Chevrolet Cobalt, Gentra, Tracker va Onix modellari uchun ehtiyot qismlar yetkazib beradi hamda xalqaro IATF 16949 sifat standartlariga muvofiq ishlab chiqarish jarayonlarini yo‘lga qo‘ygan.
1. Korxonaning asosiy faoliyat turini aktivlar oldi-sotdi shartnomasi roʻyxatdan oʻtgandan soʻng 10 (oʻn) yildan kam boʻlmagan muddat davomida saqlab qolish, ushbu muddat davomida mahsulotlarning litsenziati boʻlgan “General Motors” kompaniyasi tomonidan tasdiqlangan yetkazib beruvchi bilan texnik qoʻllab-quvvatlash boʻyicha litsenziya kelishuvlariga va “General Motors” texnologiyalari bilan bogʻliq texnologik jihozlardan foydalanish yuzasidagi Bosh Alyans kelishuvida oʻrnatilgan talablar va tegishli cheklovlarga qatʼiy rioya qilish.
Oʻz navbatida, Majburiyatga ega boʻlgan taklif (BO) bosqichiga oʻtgan talabgorlar bilan majburiyatga ega boʻlgan takliflarni taqdim etishlaridan oldin bitim shartlari (Term sheet) toʻgʻrisidagi Kelishuv imzolanadi.
Talabgorlar qiziqish bildirishi toʻgʻrisidagi arizalarini xohishlariga koʻra oʻzbek, rus yoki ingliz tillarida tayyorlab 2025-yil 25-aprel soat 23:59ga (Toshkent vaqti bilan) qadar munir.yakubov@piamg.uz elektron pochta manziliga yuborishlari lozim.
• Talat Samandarov, Davaktiv agentligi Boshqarma boshligʻi: tender@davaktiv.uz, tel. +998(71)259-20-67.

Начался открытый процесс продаж государственной доли в уставном капитале ООО «Uzsungwoo»
Согласно соответствующим программам приватизации, Агентство госактивов объявляет о начале открытого процесса продаж 50% государственной доли в уставном капитале ООО «Uzsungwoo» (далее – Актив).
ООО «UZSUNGWOO» является одним из ведущих производителей металлических деталей для автомобильной промышленности, созданный в 2011 году в сотрудничестве с АО «Uzavtosanoat» и южнокорейскими компаниями Sungwoo Hitech Co Ltd. и I-Zone Co Ltd.. Компания поставляет запасные части, изготовленные на основе технологий штамповки и сварки, для автомобилей АО «УзАвтоМоторс». Производственная площадь составляет 60 500 кв.м., работает более 1000 сотрудников, годовая мощность – 120 000 комплектов. В 2022 году на заводе внедрена уникальная для Центральной Азии и региона СНГ технология горячей штамповки. Сегодня компания поставляет запасные части для моделей Chevrolet Cobalt, Gentra, Tracker и Onix и наладила производственные процессы в соответствии с международными стандартами качества IATF 16949.
• Уставный фонд: 14 миллионов долларов США;
• Официальный сайт общества: https://uzsungwoo.uz.
В свою очередь, перед подачей обязывающих предложений с участниками торгов, прошедшими на этап подачи Обязывающих предложений (BO), подписывается cоглашение с основными условиями приобретения Актива (Term sheet).
Заявка о выражении заинтересованности может быть подготовлена на узбекском, русском или английском языках до 23:59 (по ташкентскому времени) 25 апреля 2025 года и отправлена на адрес электронной почты munir.yakubov@piamg.uz.
С потенциальными инвесторами, перешедшими на следующий этап подачи Обязывающих предложений (BO), подписывается Соглашение о неразглашении данных (NDA) и предоставляется доступ к Виртуальной комнате данных (VDR), где хранятся информация о деятельности Актива и аналитические данные (Due-diligence), подготовленные Консультантом, и также предоставляется возможность посетить Актив и задать вопросы его органу управления.