Davlat aktivlarini boshqarish agentligi tomonidan joriy yil 19-oktabr kuni chop etilgan eʼlonga muvofiq, “O‘zenergoinjiniring” AJ ustav kapitalidagi 87,7 foiz davlat ulushini (keyingi oʻrinlarda – "Aktiv" yoki "Kompaniya") xususiylashtirish jarayonining Aktivni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish (Express of interest) bosqichi boshlangan.
Avval maʼlum qilinganidek, ushbu davlat aktivini xususiylashtirish jarayonini ilgʻor xalqaro tajriba asosida amalga oshirish uchun Mosaic Financial (keyingi oʻrinlarda – "Konsultant") kompaniyasi Xususiylashtirish boʻyicha konsultant sifatida jalb etilgan.
Arizalarni qabul qilish jarayoni doirasida, Konsultant tomonidan keng qamrovli marketing ishlari amalga oshirildi, jumladan, investitsiya tizerlari salohiyatli investorlarga yuborildi. Natijada, 2 nafar investorlar tomonidan sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish toʻgʻrisidagi arizalar Konsultantga kelib tushgan.
• barqaror moliyaviy holati va ehtimoliy bitimni kafolatlangan moliyalashtirish qobiliyati.
Kelib tushgan arizalarni yuqoridagi mezon talablari asosida Konsultant tomonidan chuqur oʻrganish natijasida, barcha investorlarning arizalari yuqoridagi mezon talablariga to'liq mos deb topilgan.
Konsultant tomonidan Aktivni sotib olish narxi boʻyicha Majburiyatga ega boʻlgan takliflar (BO) 2023-yil 5-dekabr soat 18:00 (Toshkent vaqti bilan)ga qadar qadar qabul qilinadi.

Information about the privatization process of 87,7% state share in the authorized capital of “Uzenergoengineering” JSC
According to the announcement published by the State Assets Management Agency on October 19 of this year, Express of interest stage of the privatization process of 87,7% state share in the authorized capital of “Uzenergoengineering” JSC (hereinafter - the "Asset" or "Company") launched.
As reported previously, Mosaic Financial company (hereinafter - "Consultant") was attracted as a privatization consultant to carry out the process of privatization of this state asset on the basis of the best international experience.
As part of the Сompany's privatization processes, complex marketing activities were carried out by Consultant, as well as sending investment teasers to potential investors. As a result, Consultant has received expressions of interest from 2 investors.
• stable financial position and guaranteed ability to raise financing for a potential transaction.
Accordingly, applicants who have successfully passed the Express of interest stage will be invited to participate in the next submission of Binding Offers (BO) stage of the privatization process, and Process Letter with detailed information on this stage will be addressed to them.
Once applicants have signed a Non-Disclosure Agreement (NDA), they will be granted access to a Virtual Data Room (VDR) containing detailed information about the Asset, including historical and forecast financial performance, and other information prepared by the Consultant.
Binding Offers (BO) for purchase of the Asset are accepted by Consultant until 18:00 (Tashkent time) December 5, 2023.