18 февралда ўтказилган аукционда 25 та давлат мулки объектининг ижараси бўйича ғолиблар аниқланди
Давлат активларини бошқариш агентлиги ҳузуридаги Бўш турган объектлардан самарали фойдаланишни ташкил этиш маркази томонидан аукцион савдоларига чиқарилган республика ҳудудидаги умумий майдони 2 865 кв.м. бўлган 25 та бўш турган давлат мулки объектлари бўйича 174,5 млн. сўм йиллик ижара тўлови эвазига аукцион савдо ғолиблари аниқланди.
Жумладан, Тошкент вилояти, Юқоричирчиқ туманидаги объект аукцион ғолиби 12 ой муддатга металл конструкциялари ва буюмлар саноати (токарлик хизмати) фаолиятини ташкил этиш имкониятини қўлга киритди.
Эндиликда сиз ижарага таклиф этилаётган шу каби давлат мулки объектлари рўйхати билан қуйидаги ҳаволалар орқали 3 та (ўзбек, рус, инглиз) тилда танишишингиз мумкин: http://privatization.davaktiv.uz , http://e-auksion.uz

According to the results of the auction held on February 18, the winners of the auction were determined for 25 state property objects to be leased
The winners of the auction have been determined On 25 state property objects with a total area of 2 865 sq.m. put up for auction by the Center on the organization of effective use of empty facilities under the State Assets Management Agency. According to the results of the auction, the total cost of the annual rent for these objects will be 174,5 million soums.