30 апрель санасида ўтказилган онлайн савдолар натижаси
3 883 та лот онлайн аукцион савдоларига чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 10,7 млрд сўм бўлган 5 323 та лот 17,8 млрд сўмга реализация қилинди.
• бошланғич нархи 4,4 млрд сўм
• сотилган нархи 4,6 млрд сўм
• Андижон вилояти Жалақудуқ туманида жойлашган бошланғич нархи 1,3 млрд сўм бўлган АТ "Халқ банки" Андижон вилоят филиали балансидаги чорвачилик фермаси 1,4 млрд сўмга ижарага берилди.
• сони 69 та
• бошланғич нархи 1,6 млрд сўм
• сотилган нархи 2,1 млрд сўм
• Самарқанд вилояти Самарқанд шаҳрида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 8,8 млн сўм бўлган Самарқанд давлат чет тиллари институти балансидаги бино ертўласи 74,1 млн сўмга ижарага берилди.
• бошланғич нархи 902 млн сўм
• сотилган нархи 3,7 млрд сўм
• ер майдони 1,7 га
• Хоразм вилояти Урганч туманидан бошланғич нархи 84,4 млн сўм бўлган 9 қаватли турар жой қуриш учун 5 сотих ер участкаси 1,3 млрд сўмга сотилди.
• Тошкент вилояти Оҳангарон туманидан бошланғич нархи 225,3 млн сўм бўлган ошхона, кафелар ва савдо уйлари қуриш учун 30 сотих ер участкаси 247,8 млн сўмга сотилди.
• бошланғич нархи 786 млн сўм
• Тошкент шаҳар Яшнобод туманидан бошланғич нархи 225 млн сўм бўлган кўп қаватли турар жойдаги хонадон 526,5 млн сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 30 апреля
На аукционы и открытые торги было выставлено 3 883 лота. Также было реализовано 5 323 объекта со стартовой ценой 10,7 млрд сумов за 17,8 млрд сумов.
• стартовая цена 4,4 млрд сум
• Животноводческая ферма, принадлежащая филиалу Андижанской области АК "Халқ банки", расположенное в Жалакудукском районе Андижанской области, со стартовой ценой 1,3 млрд сумов продана за 1,4 млрд сумов.
• Подвальное помещение, принадлежащее Самаркандскому государственному институту иностранных языков, расположенное в городе Самарканд Самаркандской области, со стартовой ценой 8,8 млн сумов сдано в аренду за 74,1 млн сумов.
• стартовая цена 902 млн сум
• площадь земельного участка 1,7 га
• Земельный участок, расположенный в Ургенчском районе Хорезмской области, площадью 5 соток, со стартовой ценой 84,4 млн ​​сумов продан за 1,3 млрд сумов для строительства 9 этажного жилого дома.
• Земельный участок, расположенный в Ахангаранском районе Ташкентской области, площадью 30 соток, со стартовой ценой 225,3 млн ​​сумов продан за 247,8 млн сумов для строительства столовой, кафе и торговых домов.
• стартовая цена 786 млн сум
• Квартира в многоэтажном доме, расположенна в Яшнабадском районе города Ташкента, со стартовой ценой 225 млн сумов продана за 526,5 млн сумов.