“Ўзэнергоинжиниринг” АЖдаги 87,7 фоиз давлат акциялар пакетини хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини жалб қилиш тўғрисида эълон
Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда - Буюртмачи) тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ “Ўзэнергоинжиниринг” АЖнинг устав капиталидаги 87,7 фоиз давлат акциялар пакетини (кейинги ўринларда -­ Актив) хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини (кейинги ўринларда – Консультант) жалб этиш юзасидан танлов эълон қилади.
Барча қизиқиш билдирган талабгорлардан Таклиф тақдим этиш учун сўровномага (RfP) асосан тижорат таклифларини 2023 йил 30 сентябр куни соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар тақдим этишларини сўраймиз.
“Ўзэнергоинжиниринг” АЖни хусусийлаштириш бўйича консультантни жалб қилиш юзасидан таклиф тақдим этиш учун сўровнома (RfP)
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2023 йил 24 мартдаги ПҚ-102-сон қарорига мувофиқ, “Ўзэнергоинжиниринг” АЖнинг 87,7 фоиз улуши (кейинги ўринларда – Битим) сотилиши белгиланган.
Сотиш жараёнлари “Ўзэнергоинжиниринг” АЖнинг тармоқ ва индивидуал хусусиятларидан келиб чиқиб Ўзбекистон Республикаси қонунчилиги талаблари доирасида энг мақбул хорижий тажриба асосида ташкил этилиши лозим. Буюртмачи тўғри қарор қабул қилиши учун Активни мустақил баҳолаш ишларини амалга оширади.
"Ўзэнергоинжиниринг" АЖ - Ўзбекистон Республикасида қишлоқ жойларда, шаҳарларда ва туман марказларида жойлашган барча истеъмолчиларни, шу жумладан, кичик ва ўрта корхоналар, сув хўжалиги объектлари ва коммунал хўжалик мажмуалари учун электр таъминоти ва электрлаштириш объектларини лойиҳалаш бўйича ихтисослаштирилган ташкилотдир.
Устав фонди: 13,2 млрд.сўм;
Корхонанинг юридик манзили: Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани, M. Ашрафий кўчаси, 9-уй.
Веб саҳифаси: www.uzenergoeng.uz.
I. Электр таъминоти ва электрлаштириш объектларини лойиҳалаш хизматлари бозорини таҳлил қилиш:
• амалга оширилган таҳлиллар асосида активнинг хусусийлаштириш жараёнларини муваффақиятли ташкиллаштиш учун лозим бўлган чора-тадбирлар режаси ишлаб чиқилади.

Announcement on attracting a professional consulting company for the privatization 87,7% state block of shares of Uzenergoengineering JSC
The State Assets Management Agency (hereinafter - the "Client"), in accordance with the relevant privatization programs, announces a tender for the selection of a professional consulting company (hereinafter - the "Consultant") on privatization of "Uzenergoengineering" JSC by selling 87,7% state block of shares in the authorized capital of JSC (hereinafter - the "Asset").
All interested applicants are invited to submit their proposals in accordance with the following Request for Proposals (RfP) by 18:00 (Tashkent time) on September 30, 2023.
Phone: +998-71-259-20-67;
Request for proposals for consulting services on privatization of "Uzenergoengineering" JSC (RfP)
In accordance with the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan from March 24, 2023 №PD-102 provides for the sale of 87,7 % share of "Uzenergoengineering" JSC (hereinafter - the "Transaction").
The sale process must be organized in accordance with the best international practices, taking into account the requirements of the legislation of the Republic of Uzbekistan, industry and individual specifics of "Uzenergoengineering" JSC. For making internal decision of the Seller, the Asset is evaluated in accordance with the legislation.
The Request for Proposals (hereinafter - the "Request") specifies the requirements for the Consultant and the structure of its proposal to be evaluated, also describing the required scope of work to support the Transaction in the annex of this Request. Consultants may enter into a consortium or submit joint proposals to provide the full range of services.
"Uzenergoengineering" JSC is a specialized organization for the design of power supply and electrification facilities for all consumers located in rural areas, cities and regional centers, including small and medium-sized enterprises, water management facilities and utility complexes located on the territory of the Republic of Uzbekistan.
Charter fund: 13.2 billion UZS;
The legal address of the enterprise: Tashkent city, Yashnabad district, M. ASHRAFY street, 9.
Website: www.uzenergoeng.uz
I. Market analysis of electrical supply and electrification facilities design services:
• conducting a complex (tax, legal, financial and environmental) analysis (due diligence) of the Asset;