Тадбиркорлар ва ишбилармонлар диққатига
Ўзбекистон Республикаси Президентининг “Давлат активларини хусусийлаштириш жараёнларини янада жадаллаштириш тўғрисида” 2021 йил 11 февралдаги ПФ-6167-сон Фармонига мувофиқ Тошкент вилояти Бўстонлиқ туманидаги “Чорвоқ оромгоҳи” дам олиш масканини (виртуал кўриш 3608 та алоҳида лотларга бўлган ҳолда оммавий савдоларга чиқарилиши тўғрисида
ЭЪЛОН
Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – Давактив агентлиги) Тошкент вилояти Бўстонлиқ туманидаги “Чорвоқ оромгоҳи” дам олиш масканини 8 та алоҳида лотларга бўлган ҳолда оммавий савдо жараёнлари бошланганини эълон қилади.
Давлат активларини сотиш икки босқичда ўтказилади.
биринчи босқичда – талабгорлар олдиндан малакаланади (сараланади), жумладан, савдоларда қатнашиш учун талаб қилинган ҳужжатларнинг тўлиқлиги, закалат пули келиб тушганлиги, давлат активларидан келгусида фойдаланиш йўналишларига қўйилган талабга нисбатан талабгор томонидан таклиф этилган бизнес концепцияси лойиҳасининг мақбул ёки мақбул эмаслиги кўриб чиқилади;
Савдонинг биринчи босқичида иштирок этиш учун талабгорлар 2021 йил 15 июль соат 18:00 га қадар (Тошкент вақти билан) ўзбек, рус ёки инглиз тилларида (талабгорнинг ихтиёрига кўра) мазкур эълоннинг 1-иловаси (жисмоний шахслар 1 а-иловаси)даги ариза намунаси тўлдирилиб (имзоланган ҳолда), қуйидаги ҳужжатлар билан ёпиқ конвертда Давактив агентлигига ёки сканер қилинган шакли (кодланган ҳолда) Давактив агентлигининг қуйида кўрсатилган электрон манзилига тақдим этилади:
давлат активларидан келгусида фойдаланиш йўналишларига қўйилган талабдан келиб чиққан ҳолда ундан самарали фойдаланишнинг бизнес концепцияси лойиҳаси;
талабгор савдода иштирок этиши учун сотиб олишни режалаштирган давлат активи бўйича талабгорнинг ўзи таклиф этаётган қийматдан камида 5 фоизи миқдорида закалат пули маблағларини Давактив агентлигининг қуйида келтирилган махсус ҳисоб-рақамига ўтказилганлиги тўғрисидаги тўлов ҳужжати нусхаси.
Давлат активларидан келгусида меҳмонхона ёки бошқа туризм инфратузилмаси объектини барпо этиш талаби қўйилади;
талабгорлар томонидан бир ёки бир нечта лотлар бўйича таклифлар тақдим этилиши мумкин. Бунда, ҳар бир лот бўйича таклифлар алоҳида- алоҳида берилади;
давлат активини (бир лот бўйича) сотиб олиш бўйича биринчи босқичда битта таклиф келиб тушган ҳолларда, савдолар ўтказилмаган деб эътироф этилади;
давлат активлари савдолари якунлари бўйича ғолиб томонидан тўланадиган харид қийматига чегирма қўлланилмайди;
Тўловчи томонидан тўлов топшириқномасининг “тўлов мақсади” қисмида: 399910860262947011359021004 рақами ва давлат активининг номи кўрсатилган ҳолда “закалат пули” ёзуви ёзилади.
Чет эл валютасида (АҚШ ДОЛЛАРИ):
Қабул қилиб олувчи: Ministry of Finance, BIC code: MFRUUZ22,
Adress: 29, Istiqlol street, Tashkent, 100017
Олувчининг ҳисоб рақами: 23 402 840 900 100 001 011;
Бенефициар банки: Central Bank of Uzbekistan, SWIFT: CBUZUZ22
Корреспондент банки: CITIBANK, NEW YORK, Corr.Acc: 36115651,
SWIFT Code: CITIUS33
Тўловчи томонидан тўлов топшириқномасининг “тўлов мақсади” қисмида:
399910840262947011359021001 рақами ва давлат активининг номи кўрсатилган ҳолда “закалат пули” ёзуви ёзилади.
Ҳужжатларни қабул қилишга масъул ходим: Ў.Тўхтасинов
(+99871) 259-20-91, 259-20-70.
Юридик шахслар учун (Юклаб олиш)
Эълоннинг 1 а-илова
Жисмоний шахслар учун (Юклаб олиш)
Эълоннинг 2-иловаси
Эълоннинг 2а-иловаси
Оммавий савдоларга чиқарилган Тошкент вилояти, Бўстонлиқ туманидаги “Чорвоқ оромгоҳи” дам олиш масканини (виртуал кўриш 360) 8 та алоҳида лотлари тўғрисида

Attention entrepreneurs and businessmen
state asset the "Charvak oromgohi" recreation center in Bostanliq, Tashkent region with 8 separate lots are to be sold in accordance with the Republic of Uzbekistan’s Presidential Decree adopted on February 11,  2021 № PF-6167  "On measures to further accelerate the privatization of state assets"
The State Assets Management Agency (“UzSAMA”) announces the start of the public sale process for the "Charvak oromgohi" recreation center in Bostanliq, Tashkent region with 8 separate lots.
Stage 2: assessment of the commercial offers on the basis of price and payment timeline as well as financial capacity to complete the transaction.
At the first stage, applicants must complete the application form in Annex 1 (Annex 1a for Individuals) in Uzbek, Russian or English (preferred language of the applicant) by July 15, 2021 at 18:00 (Tashkent time), and send in a sealed envelope or via email to UzSAMA as an encrypted scanned attachment with the following documents:
a copy of the deposit receipt confirming that a minimum of 5% of the value offered for the state asset that the applicant plans to purchase has been transferred to a special account of UzSAMA below.
Applicants passed to the second stage of the sale process, must apply to the second stage in accordance with application form Annex 2 (Annex 2 for individuals) within 5 business days after the date of publication of the official announcement by UzSAMA.
Please note the following special conditions:
The state asset must be used as a hotel or other tourism infrastructure facility in the future;
An applicant is permitted to submit bids for one or more lots. In this case, proposals for each lot should be submitted separately;
in the event an applicant offers to make payment for an state asset in more than a month (though not more than in 36 months), its proposal price shall be evaluated in the prescribed manner, bringing it to the current value of the asset, taking into account these periods;
within 20 days of the date of UzSAMA’s notification, a contract with the winner will be made taking into account the deposit amount for participation as a part of  the payment;
The State Tender Commission or Working Body may, at its discretion, suspend the selling at any time and, without any obligation, request additional and/or clarifying information from applicants.
Information on the Working Body - UzSAMA:
Recipient: Treasury of the Ministry of Finance of the Republic of Uzbekistan.
Recipient's bank: Tashkent city Main Department of Accounting and Cash Center of Central Bank of the Republic of Uzbekistan.
In the "Purpose of payment" section of the payment order, the payer shall enter the phrase "earnest money" with the number 399910860262947011359021004 and the name of the state asset.
Recipient: Ministry of Finance, BIC code: MFRUUZ22,
Adress: 29, Istiqlol street, Tashkent, 100017
Recipient's account number: 23 402 840 900 100 001 011;
Beneficiary Bank: Central Bank of Uzbekistan, SWIFT: CBUZUZ22
Correspondent bank: CITIBANK, NEW YORK, Corr.Acc: 36115651,
SWIFT Code: CITIUS33
In the "Purpose of payment" section of the payment order, the payer shall enter the phrase "earnest money" with the number 399910840262947011359021001 and the name of the state asset.
Email address: invest@davaktiv.uz, investment@davaktiv.uz.
on 8 separate lots "Charvak oromgohi" in Bostanliq (virtual tour 360), Tashkent region, put up for public auction