Бўстонлиқ тумани "Ҳумсон" қишлоғидаги дам олиш масканининг очиқ савдо жараёни бошланганлиги тўғрисида эълон
Тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – Давактив агентлиги) "Ҳумсон санаторийси" МЧЖ устав капиталидаги 100 фоиз давлат улушини (кейинги ўринларда – Актив) профессионал консультант жалб қилган ҳолда очиқ савдо жараёнлари бошланганлигини эълон қилади.
"RSM Uzbekistan" компанияси (кейинги ўринларда – Консультант) ушбу хусусийлаштириш жараёнини илғор халқаро тажриба асосида амалга ошириш учун Давактив агентлигининг хусусийлаштириш бўйича консультанти сифатида танлаб олинди.
Дам олиш маскани Тошкент вилоятининг Бўстонлиқ туманида, Ҳумсон қишлоғи, Угом тоғ тизимлари ён-бағрида, гўзал ва тенгсиз манзаралар қўйнида, денгиз сатҳидан 1000 метр баландликда, Тошкент шаҳридан 80 км шимоли-шарқда жойлашган.
• Манзили: Тошкент вилояти, Бўстонлиқ тумани, "Ҳумсон" маҳалласи, Угом кўчаси, 121-уй;
• Умумий майдони: 14,93 га;
• Бино-иншоотлар майдони: 14 971,1 кв.м;
• Мавжуд хоналар сони 253 та.
Савдо жараёни икки босқичда амалга оширилади, жумладан сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Express of Interest) ҳамда Мажбуриятга эга бўлган таклиф (BO) тақдим этиш босқичлари.
Иштирокчилардан қуйидаги маълумотлар билан актив бўйича сотиб олиш юзасидан қизиқиш билдириш тўғрисидаги аризаларини (Express of interest) тақдим этишлари сўралади:
Талабгорлар қизиқиш билдириши тўғрисидаги аризаларини хоҳишларига кўра ўзбек, рус ёки инглиз тилларида тайёрлаб 2024 йил 31 октябрь соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар info@rsm.uz электрон почта манзилига юборишлари лозим.
• Ўзбекистон Республикасининг 660-II-сонли "Жиноий фаолиятдан олинган даромадларни легаллаштиришга, терроризмни молиялаштиришга ва оммавий қирғин қуролини тарқатишни молиялаштиришга қарши курашиш тўғрисида"ги Қонуни талабларига риоя этилиши;
• Димитрий Аббасов, “RSM Uzbekistan” компанияси мутахассиси: d.abbasov@rsm.uz,  тел. +998(91) 770-16-73.
• Шохрух Охунов, Давактив агентлиги департамент бошлиғи: tender@davaktiv.uz, тел. +998(71) 259-20-23.
Ўз навбатида, Мажбуриятга эга бўлган таклиф (BO) босқичига ўтган талабгорлар билан мажбуриятга эга бўлган таклифларни тақдим этишларидан аввал таклиф этиладиган қатъий нарх таклифининг камида 1 фоизини кафолатли тўлов сифатида амалга оширилиши, шу билан бирга талабгорларга Активнинг фаолиятини камида 5 йил сақлаб қолиш ҳамда Актив ҳудудида амалга ошириладиган лойиҳа «Чорвоқ» туристик рекреацион зонаси дирекцияси билан ёзма равишда келишилган ҳолда амалга ошириш шартлари белгиланади.
Ушбу эълон ёки унинг мазмунининг бирон-бир қисми мазкур эълон чоп этилишидан келиб чиқиб тахмин қилиниши мумкин бўлган Давактив агентлиги ва “RSM”нинг Активни сотиш билан боғлиқ бирор-бир шаклдаги мажбурияти сифатида талқин қилинмаслиги керак. Давактив агентлиги ва “ RSM” ўз хоҳишига кўра ҳар қандай вақтда ва ҳар қандай муносабатда, биргаликдаги ёки шахсий жавобгарликни ўз зиммаларига олмасдан:
(ii) турли хил манфаатдор томонлар учун турли хил тартиб-қоидалар бўйича иш тутиш ва/ёки Давактив агентлиги ва “RSM” томонидан кўзда тутилган режа-жадвал ва тартиб доирасида исталган бошқа потенциал харидорни (харидорларни) олдиндан огоҳлантирмасдан чиқариб ташлаган ҳолда бир ёки бир нечта потенциал харидорлар билан музокаралар олиб бориш;

Объявление о начале открытого процесса продажи зоны отдыха в селе "Хумсан" Бостанлыкского района
Согласно соответствующим программам приватизации, Агентство по управлению государственными активами (далее – Агентство госактивов) объявляет о начале открытого процесса продажи 100% государственной доли в уставном капитале ООО «Хумсон санаторийси» (далее – Актив) посредством привлечение профессионального консультанта.
Компания «RSM Uzbekistan» (далее – Консультант) была отобрана Агентством госактивов в качестве консультанта по приватизации для осуществления процесса приватизации на основе передового международного опыта.
Зона отдыха расположена в селе Хумсан, Бостанлыкском районе Ташкентской области, на склонах горной системы Угам, среди красивых и уникальных пейзажей, на высоте 1000 метров над уровнем моря, в 80 км к северо-востоку от города Ташкент.
• Адрес: Ташкентская область, Бостанлыкский район, село «Хумсан», улица Угам, дом 121;
• Общая площадь: 14,93 га;
• Площадь зданий и сооружений: 14971,1 кв.м.;
• Количество доступных номеров – 253.
Процесс продажи Актива осуществляется на основе метода публичного приглашения к переговорам, который открыт для всех заинтересованных лиц (далее – Участники).
Процесс продажи будет осуществляться в два этапа, включая этапы Выражение заинтересованности (Express of interest) и сбора Обязывающих предложений (BO).
О реализации этапа Выражения заинтересованности (Express of interest) процесса продаж:
Заявки на выражение заинтересованности (Express of interest) могут быть подготовлены на узбекском, русском или английском языках и направлены до 18:00 (ташкентское время) 31 октября 2024 года на электронный адрес info@rsm.uz.
• Димитрий Аббасов, специалист компании «RSM Uzbekistan»: d.abbasov@rsm.uzтел.: +998(91) 770-16-73.
В свою очередь, перед подачей обязывающих предложений с участниками торгов, прошедшими на этап подачи Обязывающих предложений (BO), устанавливаются обязательства по внесению не менее 1 % от суммы предлагаемой обязывающей цены предложения в качестве гарантийного платежа (заклад), а также обязуется сохранять деятельность Актива в течение не менее 5 лет и реализацию любого проекта на теретории Актива по письменному согласованию с Дирекцией туристско-рекреационной зоны «Чорвок».
Настоящее объявление, или какая-либо часть его содержания не должны рассматриваться как форма обязательства со стороны Агентства госактивов, “RSM Uzbekistan” в отношении Реализации Актива, что можно было бы предположить в связи с публикацией настоящего объявления. Агентство госактивов и “RSM Uzbekistan” оставляет за собой право по своему усмотрению в любое время и в любом отношении, не принимая совместной или индивидуальной ответственности:
(ii) следовать различным процедурам в отношении различных заинтересованных лиц, и/или вести переговоры с одним или несколькими потенциальными покупателями в рамках предусмотренного совместно Агентством госактивов и “RSM Uzbekistan” графика и порядка с исключением любого другого потенциального покупателя (покупателей) без предварительного уведомления;