Давлат активларининг савдо жараёнлари бўйича ЭЪЛОН
Давлат тендер комиссиясининг тегишли қарори мувофиқ “Чорвоқ оромгоҳи” дам олиш маскани ва “Чотқол оромгоҳи” бино-иншоотлари бўйича талабгорлардан келиб тушган таклифлар сараланиши (малакаланиши) натижасида савдо жараёнларини давом эттириш учун етарли таклифлар шаклланмаганлиги, шунингдек савдо жараёнларини шаффоф ва тенг рақобат муҳитида ўтказиш мақсадида мазкур давлат активи бўйича талабгорлардан таклифларни қабул қилиш муддати 2022 йил 14 январь соат 18:00 га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қиламиз.
Талабгорларнинг таклифлари “E-auksion” (“Чорвоқ оромгоҳи”“Чотқол оромгоҳи”) электрон савдо платформаси орқали қабул қилинади.

ОБЪЯВЛЕНИЕ о процессе продажи государственных активов
Согласно соответствующему решению Государственной тендерной комиссии, в результате отбора (квалификации) предложений, поступивших от участников на зоны отдыха «Чорвок оромгохи» и здания и сооружения «Чоткол оромгохи», оказалось недостаточно предложений для продолжения процесса продажи и в целях проведения процесса продажи в прозрачной и равноправной конкурентной среде, сообщаем, что срок подачи предложений от претендентов на данные государственные активы продлен до 14 января 2022 года в 18:00 (ташкентское время).
Предложения принимаются через электронную торговую площадку “E-auksion” («Чорвок оромгохи»,«Чоткол оромгохи»).