Давактив агентлигининг cns.davaktiv.uz веб-порталидан фойдаланиш бўйича йўриқнома
Ўзбекистон Республикасининг "Давлат мулкини бошқариш тўғрисида"ги қонунига ҳамда Вазирлар Маҳкамасининг 2022 йил 4 ноябрдаги 647-сон қарорига мувофиқ Давактив агентлиги иштирокидаги 61 та корхоналарнинг кузатув кенгашлари таркибига давлат улуши бўйича 306 нафар аъзоликка номзодларни танлов асосида саралаб олиш ва кейинчалик корхоналарнинг кузатув кенгаши таркибига сайлаш учун жорий йилнинг 20 апрель куни танлов эълон қилинган эди.
Танловда иштирок этиш учун аризаларни қабул қилиш Давактив агентлигининг махсус веб-портали (cns.davaktiv.uz) орқали электрон шаклда амалга оширилади (фойдаланиш бўйича йўриқнома билан танишиш). Веб-порталдан фойдаланиш бўйича видео қўлланма билан қуйида танишишингиз мумкин.

Guideline for using the cns.davaktiv.uz web portal of UzSAMA
In accordance with the Law of the Republic of Uzbekistan "On management of state property", as well as the Decree of the Cabinet of Ministers dated November 4, 2022 №647, the State Assets Management Agency on April 20 this year announced the selection and subsequent election of 306 candidates for the members of state share of supervisory board of the 61 enterprises with state participation.
Applications for participation in the selection are accepted electronically on a special web portal of the State Assets Management Agency cns.davaktiv.uz (read the instructions on the procedure of using the portal). A video tutorial on how to use the web portal can be found below.