Давактив агентлигининг cns.davaktiv.uz веб-порталидан фойдаланиш бўйича йўриқнома
Ўзбекистон Республикасининг "Давлат мулкини бошқариш тўғрисида"ги қонунига ҳамда Вазирлар Маҳкамасининг 2022 йил 4 ноябрдаги 647-сон қарорига мувофиқ Давактив агентлиги иштирокидаги 61 та корхоналарнинг кузатув кенгашлари таркибига давлат улуши бўйича 306 нафар аъзоликка номзодларни танлов асосида саралаб олиш ва кейинчалик корхоналарнинг кузатув кенгаши таркибига сайлаш учун жорий йилнинг 20 апрель куни танлов эълон қилинган эди.
Танловда иштирок этиш учун аризаларни қабул қилиш Давактив агентлигининг махсус веб-портали (cns.davaktiv.uz) орқали электрон шаклда амалга оширилади (фойдаланиш бўйича йўриқнома билан танишиш). Веб-порталдан фойдаланиш бўйича видео қўлланма билан қуйида танишишингиз мумкин.

Руководство по использованию веб-портала cns.davaktiv.uz Агентства госактивов
В соответствии с Законом Республики Узбекистан «Об управлении государственным имуществом», а также постановлением Кабинета Министров от 4 ноября 2022 года №647, 20 апреля текущего года Агентство по госактивам объявило конкурс по отбору и последующему избранию 306 кандидатов в члены по государственной доле наблюдательного совета 61 предприятий с государственным участием.
Прием заявок на участие в конкурсе принимается в электронном виде на специальном веб-портале Агентства по госактивам cns.davaktiv.uz  (ознакомиться с инструкцией по использованию портала). С видео-руководством по использованию веб-портала можете ознакомиться ниже.