19 август санасида ўтказилган онлайн савдолар натижаси
691 та лот онлайн аукцион савдоларига чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 51,8 млрд сўм бўлган 1 019 та лот 66,2 млрд сўмга реализация қилинди.
• сони 13 та
• бошланғич нархи 6,1 млрд сўм
• сотилган нархи 10,8 млрд сўм
• Андижон вилояти Марҳамат туманида жойлашган бошланғич нархи 1,6 млрд сўм бўлган Давлат активларини бошқариш агентлиги Андижон вилояти ҳудудий бошқармаси балансидаги пилла қабул қилиш пункти 2,2 млрд сўмга сотилди.
Давлат иштирокидаги корхоналар активлари:
• бошланғич нархи 5,7 млрд сўм
• сотилган нархи 6,1 млрд сўм
• Тошкент вилояти Бўстонлиқ туманида жойлашган бошланғич нархи 1,6 млрд сўм бўлган «Бизнесни ривожлантириш банки» АТБ балансидаги дала ҳовли 1,7 млрд сўмга сотилди.
• сони 50 та
• бошланғич нархи 820,8 млн сўм
• Қорақалпоғистон Республикаси Тўрткўл туманида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 20 млн сўм бўлган "Темирйўлинфратузилма" АЖ балансидаги юк тушириш майдони 22,3 млн сўмга ижарага берилди.
• сони 337 та
• бошланғич нархи 4,5 млрд сўм
• сотилган нархи 7,4 млрд сўм
• ер майдони 24,9 га
• Тошкент шаҳри Мирзо Улуғбек туманидан бошланғич нархи 1,7 млрд сўм бўлган офис, савдо ва маиший хизмат кўрсатиш бинолари қуриш учун 5 сотих ер участкаси 3,2 млрд сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 19 августа
На аукционы и открытые торги было выставлено 691 лота. Также было реализовано 1 019 объекта со стартовой ценой 51,8 млрд сумов за 66,2 млрд сумов.
• цена продажи 10,8 млрд сум
• Пункт приема коконов, принадлежащий территориальному управлению Андижанской области Агентства по управлению государственными активами, расположенный в Мархаматском районе Андижанской области, со стартовой ценой 1,6 млрд сумов продан за 2,2 млрд сумов.
• цена продажи 6,1 млрд сум
• Полевой двор, принадлежащий АКБ "Бизнесни ривожлантириш банки", расположенный в Бостанлыкском районе Ташкентской области, со стартовой ценой 1,6 млрд сумов продан за 1,7 млрд сумов.
• стартовая цена 820,8 млн сум
• Зона разгрузки, принадлежащая АО "Темирйулинфратузилма", расположенная в Турткульском районе Республики Каракалпакстан, со стартовой ценой 20 млн сумов продана за 22,3 млн сумов.
• количество 337
• цена продажи 7,4 млрд сум
• площадь земельного участка 24,9 га
• Земельный участок, расположенный в Мирзо Улугбекском районе города Ташкента, площадью 5 соток, со стартовой ценой 1,7 млрд ​​сумов продан за 3,2 млрд сумов для строительства офиса и торговых зданий.