22 август санасида ўтказилган онлайн савдолар натижалари
286 та лот онлайн аукцион ва очиқ электрон танловга чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 18,8 млрд сўм бўлган 609 та лот 43,1 млрд сўмга реализация қилинди.
• бошланғич нархи 10,5 млрд сўм
• сотилган нархи 11,5 млрд сўм
• Самарқанд вилояти Ургут туманида жойлашган бошланғич нархи 7,6 млн сўм бўлган “Самарқанд вилояти Агрокимёҳимоя” АЖ балансидаги маъмурий ва ёрдамчи бинолар 8 млрд сўмга сотилди.
• сони 33 та
• бошланғич нархи 636,7 млн сўм
• Қорақалпоғистон Республикаси Нукус шаҳрида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 8,7 млн сўм бўлган Қорақалпоқ давлат университети балансидаги бўш турган техник майдон 221,5 млн сўмга ижарага берилди.
• сони 51 та
• бошланғич нархи 2,4 млрд сўм
• сотилган нархи 23,7 млрд сўм
• ер майдони 1,4 га
• Самарқанд вилояти Самарқанд шаҳридан бошланғич нархи 45,3 млн сўм бўлган савдо ва маиший хизмат кўрсатиш биноси қуриш учун 1,8 сотих ер участкаси 294,7 млн сўмга сотилди.
• Тошкент вилояти Паркент туманидан бошланғич нархи 5 млн сўм бўлган ошхона, кафелар ва савдо уйлари қуриш учун 1 сотих ер участкаси 72,7 млн сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 22 августа
На аукционы и открытые торги было выставлено 286 лота. Также было реализовано 609 объекта со стартовой ценой 18,8 млрд сумов за 43,1 млрд сумов.
• стартовая цена 10,5 млрд сум
• Административные и вспомогательные здания, принадлежащие АО “Самарканд вилояти Агрокимёхимоя”, расположенные в Ургутском районе Самаркандской области, со стартовой ценой 7,6 млн сумов, проданы за 8 млрд сумов.
• стартовая цена 636,7 млн сум
• Пустующая техническая площадь, принадлежащая государственному университету Каракалпакии, с первоначальной годовой арендной ставкой 8,7 млн ​​сумов в городе Нукус Республики Каракалпакстан, сдана в аренду за 221,5 млн сумов.
• цена продажи 23,7 млрд сум
• Земельный участок, расположенный в городе Самарканд Самарканской области, площадью 1,8 соток, со стартовой ценой 45,3 млн ​​сумов продан за 294,7 млн сумов под строительство здания коммерческого и бытового обслуживания.
• Земельный участок, расположенный в Паркентском районе Ташкентской области, площадью 1 сотка, со стартовой ценой 5 млн ​​сумов продан за 72,7 млн сумов под строительство столовой, кафе и торговых домов.