24 май санасида ўтказилган онлайн савдолар натижаси
1 185 та лот очиқ аукцион ва очиқ электрон танловга чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 1,1 млрд сўм бўлган 279 та лот 2,1 млрд сўмга реализация қилинди.
• Сони 35 та
• Бошланғич нархи 720 млн сўм
• Сотилган нархи 1,4 млрд сўм
• Тошкент шаҳар Яккасарой туманида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 139,6 млн сўм бўлган Республика Хореография ихтисослаштирилган мактаб-интернати балансидаги бино том қисми 153,5 млн сўмга ижарага берилди.
• Бошланғич нархи 152,2 млн сўм
• Сотилган нархи 370,1 млн сўм
• Ер майдони 0,9 га
• Бухоро вилояти Қоракўл туманидан бошланғич нархи 13,7 млн сўм бўлган ошхона, кафелар ва савдо уйлари қуриш учун 1,2 сотих ер участкаси 187,5 млн сўмга сотилди.
• Самарқанд вилояти Паяриқ туманидан бошланғич нархи 4,7 млн сўм бўлган ошхона, кафелар ва савдо уйлари қуриш учун 0,4 сотих ер участкаси 26,2 млн сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 24 мая
На аукционы и открытые торги было выставлено 1 185 лота. Также было реализовано 279 объекта со стартовой ценой 1,1 млрд сумов за 2,1 млрд сумов.
• стартовая цена 720 млн сум
• Кровельная часть здания, находящегося на балансе Республиканской специализированной хореографической школы-интерната, расположенной в Яккасарайском районе города Ташкента, с первоначальной годовой арендной ставкой 139,6 млн сумов, сдана в аренду за 153,5 млн сумов.
• стартовая цена 152,2 млн сум
• цена продажи 370,1 млн сум
• площадь земельного участка 0,9 га
• Земельный участок, расположенный в Каракульском районе Бухарской области, площадью 1,2 соток, со стартовой ценой 13,7 млн ​​сумов продан за 187,5 млн сумов под строительство столовой, кафе и торговых домов.
• Земельный участок, расположенный в Паярыкском районе Самаркандской области, площадью 0,4 соток, со стартовой ценой 11,4 млн ​​сумов продан за 26,2 млн сумов под строительство столовой, кафе и торговых домов.