29 май санасида ўтказилган онлайн савдолар натижаси
1 620 та лот очиқ аукцион ва очиқ электрон танловга чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 113,3 млрд сўм бўлган 1 875 та лот 137,1 млрд сўмга реализация қилинди.
• Бошланғич нархи 90,4 млрд сўм
• Сотилган нархи 96,6 млрд сўм
• Тошкент вилояти Пискент туманида жойлашган бошланғич нархи 32 млрд сўм бўлган Ўзбекистон Республикаси Ташқи иқтисодий фаолият миллий банки АЖ балансидаги Иссиқхона бино-иншоотлари комплекси 34 млрд сўмга сотилди.
• Сони 43 та
• Бошланғич нархи 645,9 млн сўм
• Сотилган нархи 750,4 млн сўм
• Самарқанд вилояти Самарқанд шаҳрида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 24 млн сўм бўлган Ўзтемирйўлйўловчи АЖ Самарқанд филиали балансидаги вокзалнинг чакана савдо учун жойи 249,6 млн сўмга ижарага берилди.
• Сони 130 та
• Бошланғич нархи 5,2 млрд сўм
• Сотилган нархи 8,6 млрд сўм
• Ер майдони 26,8 га
• Сирдарё вилояти Сайхунобод туманидан бошланғич нархи 258,1 млн сўм бўлган ун, дон ва озуқа ишлаб чиқариш корхоналари қуриш учун 2,36 гектар ер участкаси 438,7 млн сўмга сотилди.
• Қашқадарё вилояти Яккабоғ туманидан бошланғич нархи 11,4 млн сўм бўлган кўп қаватли турар-жой бинолари ва мажмуалари қуриш учун 9 сотих ер участкаси 56 млн сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 29 мая
На аукционы и открытые торги было выставлено 1 620 лота. Также было реализовано 1 875 объекта со стартовой ценой 113,3 млрд сумов за 137,1 млрд сумов.
• стартовая цена 90,4 млрд сум
• цена продажи 96,6 млрд сум
• Комплекс зданий и сооружений теплицы со стартовой ценой 32 млрд сумов, находящийся на балансе АО Национальный банк внешнеэкономической деятельности Республики Узбекистан, ​​расположенному в Пскентском районе Ташкентской области, продан за 34 млрд сумов.
• стартовая цена 645,9 млн сум
• цена продажи 750,4 млн сум
• Торговые площади железнодорожного вокзала, принадлежащие Самаркандскому филиалу АО «Узтемирйуйлувчи», годовой арендной ставкой 24 млн ​​сумов в городе Самарканде Самаркандской области сданы в аренду за 249,6 млн ​​сумов.
• цена продажи 8,6 млрд сум
• площадь земельного участка 26,8 га
• Земельный участок, расположенный в Сайхунабадском районе Сырдарьинской области, площадью 2,36 га, со стартовой ценой 258,1 млн ​​сумов продан за 438,7 млн сумов под строительство предприятия по производству зерна и кормов.
• Земельный участок, расположенный в Яккабагском районе Кашкадарьинской области, площадью 9 соток, со стартовой ценой 11,4 млн ​​сумов продан за 56 млн сумов под строительство многоэтажных жилых домов и комплексов.