Тайинлов: Давлат активларини бошқариш агентлигининг Ахборот ва PR хизмати раҳбари тайинланди
Давактив агентлиги директорининг тегишли буйруғи билан Абдужамбулов Илёсбек Мўминжон ўғли Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлигининг Ахборот ва PR хизмати раҳбари – ахборот сиёсати масалалари бўйича директор маслаҳатчиси  этиб тайинланди.
Мазкур тайинлов Ўзбекистон Президенти Администрацияси ҳузуридаги Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги хулосасига кўра ҳамда очиқ мустақил танлов асосида шаффофлик ва меритократия тамойилига мувофиқ амалга оширилди.
Бунга қадар И. Абдужамбулов Ўзбекистон Республикаси Рақобат қўмитаси, Монополияга қарши курашиш қўмитаси ва Давактив агентлигининг бир қатор лавозимларида фаолият юритган.

Appointment: Head of Press service and PR of the State Assets Management Agency was appointed
In accordance with the relevant decision of the director of the State Assets Management Agency, Abdujambulov Ilyosbek Muminjon ugli was appointed to the position of Head of Press Service and PR - Advisor to the Director on Information Policy of the State Assets Management Agency of the Republic of Uzbekistan.
In accordance with the conclusion of the Agency for Information and Mass Communications under the Presidential Administration, this appointment is also based on the principles of transparency and meritocracy on the basis of an open independent competition.
Previously, I. Abdujambulov worked in different positions in the Committee for Competition Development, the Antimonopoly Committee and the State Assets Management Agency.