Тошкент вилояти, Зангиота туманидаги нотурар бино-иншоотлар комплексини оммавий савдоларга чиқариш тўғрисида эълон
Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – Давактив агентлиги) Давлат тендер комиссиясининг тегишли қарорига мувофиқ Тошкент вилояти, Зангиота туманидаги нотурар бино-иншоотлар комплекси (Парранда фабрикаси) бўйича оммавий савдолар жараёнлари бошланганини эълон қилади.
Савдонинг биринчи босқичида иштирок этиш учун талабгорлар томонидан 2022 йил 23 июнь куни соат 18:00 га қадар (Тошкент вақти билан) ўзбек ёки рус ёхуд инглиз тилларида (талабгорнинг ихтиёрига кўра) мазкур эълоннинг 1-иловаси (жисмоний шахслар 1 а-иловаси)даги ариза намунаси тўлдирилиб (имзоланган ҳолда), қуйидаги ҳужжатларнинг сканер қилинган шакли (кодланган ҳолда) “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали тақдим этилади:
Бино-иншоотлар негизида паррандачилик фаолиятини йўлга қўйиш (давом эттириш) ва келгусида ривожлантириш;
давлат кўчмас мулк объектлари жойлашган ер участкаси ягона мулкий мажмуа сифатида мулк ҳуқуқи асосида хусусийлаштирилади;
давлат активи бўлиб-бўлиб тўлаш шарти билан сотилганда дастлабки тўлов суммаси 35 фоиздан кам бўлган ҳолатларда қолган суммага Марказий банкнинг асосий ставкаси миқдорида йиллик фоизлар ҳисобланади;

Announcement of putting up for public sales of state-owned real estate in Zangiota district of Tashkent region
The State Assets Management Agency (hereinafter - UzSAMA), in accordance with the decision of the State Tender Commission, announces putting up for public sales of buildings and structures (poultry farm) in Zangiota district of Tashkent region.
At the first stage, applicants must complete the application form in Annex 1 (Annex 1a for Individuals) in Uzbek, Russian or English (preferred language of the applicant) by  June 23, 2022 at 18:00 (Tashkent time), and send through “E-auksion” electronic trading platform as an encrypted scanned attachment with the following documents:
Creation (continuation) and further development of poultry farming activities on the basis of buildings and constructions;
the land plot on which state assets are located is privatized on the basis of ownership rights as a single property complex;