Тошкент вилояти, Зангиота туманидаги нотурар бино-иншоотлар комплексини оммавий савдоларга чиқариш тўғрисида эълон
Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – Давактив агентлиги) Давлат тендер комиссиясининг тегишли қарорига мувофиқ Тошкент вилояти, Зангиота туманидаги нотурар бино-иншоотлар комплекси (Парранда фабрикаси) бўйича оммавий савдолар жараёнлари бошланганини эълон қилади.
Савдонинг биринчи босқичида иштирок этиш учун талабгорлар томонидан 2022 йил 23 июнь куни соат 18:00 га қадар (Тошкент вақти билан) ўзбек ёки рус ёхуд инглиз тилларида (талабгорнинг ихтиёрига кўра) мазкур эълоннинг 1-иловаси (жисмоний шахслар 1 а-иловаси)даги ариза намунаси тўлдирилиб (имзоланган ҳолда), қуйидаги ҳужжатларнинг сканер қилинган шакли (кодланган ҳолда) “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали тақдим этилади:
Бино-иншоотлар негизида паррандачилик фаолиятини йўлга қўйиш (давом эттириш) ва келгусида ривожлантириш;
давлат кўчмас мулк объектлари жойлашган ер участкаси ягона мулкий мажмуа сифатида мулк ҳуқуқи асосида хусусийлаштирилади;
давлат активи бўлиб-бўлиб тўлаш шарти билан сотилганда дастлабки тўлов суммаси 35 фоиздан кам бўлган ҳолатларда қолган суммага Марказий банкнинг асосий ставкаси миқдорида йиллик фоизлар ҳисобланади;

Объявление о выставлении на публичные торги объекта государственной недвижимости (Птицефабрика) в Зангиатинском районе Ташкентской области
Агентство по управлению государственными активами (далее - Агентство госактивов) в соответствии с решением Государственной тендерной комиссии объявляет о начале процесса публичных торгов неиспользуемых зданий и сооружений (Птицефабрика) расположенный в Зангиатинском районе Ташкентской области.
Для участия на первом этапе торгов претенденты должны в срок до 18:00 (Ташкентское время) 23 июня 2022 года представить в запечатанном конверте или в отсканированной (закодированной) форме через электронную торговую площадку «E-auksion» на узбекском, русском или английском языках (по усмотрению претендента) заполненную заявку по форме, указанной в приложении №1 (для физических лиц - приложение № 1а) к настоящему объявлению, с приложением следующих документов:
Создание (продолжение) и дальнейшее развитие птицеводческой деятельности на базе зданий и сооружений;
земельный участок, на котором расположены объекты государственной недвижимости, приватизируется на правах собственности как единый имущественный комплекс;