Сув хўжалиги вазирлиги “Aйдар-Aрнасой кўллар тизими” масъулияти чекланган жамияти устав капиталидаги давлат улушини ишончли бошқарувга бериш учун танлов эълон қилди
Инвестиция активларининг ишончли бошқарувчилари ва тадбиркорлик субъектлари диққатига!
Ўзбекистон Республикаси Сув хўжалиги вазирлиги “Aйдар-Aрнасой кўллар тизими” масъулияти чекланган жамияти устав капиталидаги давлат улушини ишончли бошқарувга бериш учун танлов эълон қилади.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2022 йил 22 февралдаги “Aйдар-Aрнасой кўллар тизими бошқарувини такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги ПҚ-141-сон қарорига ва Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2022 йил 26 мартдаги “Aйдар-Aрнасой кўллар тизими бошқарувини ташкил этишнинг қўшимча чора-тадбирлари тўғрисида”ги 136-сон қарорига асосан “Aйдар-Aрнасой кўллар тизими” масъулияти чекланган жамиятини белгиланган тартибда инвестиция киритиш шарти билан танлов асосида ноёб турдаги балиқларни етиштириш, сув ҳавзаларини балиқлантириш, балиқни қайта ишлаш технологияси ва тажрибасига эга маҳаллий инвесторга ишончли бошқарувга бериш бўйича 2022 йил 8 сентябрда танлов ўтказилади.
Манзил: Тошкент: 100187, Мирзо Улуғбек тумани Қорасув-4 даҳаси 11 уй, электрон почта манзили: devonxona@minwater.uz

Минводхоз объявил конкурс на передачу государственной доли в уставном капитале общества с ограниченной ответственностью «Айдар-Арнасойская система озер» в доверительное управление.
ВНИМАНИЮ ДОВЕРИТЕЛЬНЫХ УПРАВЛЯЮЩИХ ИНВЕСТИЦИОННЫМИ АКТИВАМИ И СУБЪЕКТОВ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЬСКОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ!
Министерство Водного хозяйства Республики УзбекистанОбъявляет конкурс по передаче в доверительное управление государственной доли в уставном капитале ООО «Айдар-Арнасайская система озер»
В соответствии с постановлением Президента Республики Узбекистан «О мерах по совершенствованию управления Айдар-Арнасайской системой озер» от 22.02.2022г. № ПП-141 и постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан «О дополнительных мерах по организации управления системой озер Айдар-Арнасая» от 26.03.2022г. №136 по передаче ООО «Айдар-Арнасайская система озер» в доверительное управление отечественному инвестору, имеющему опыт разведения уникальных видов рыб и обладающему технологиями переработки рыбы, на конкурсной основе с условием внесения в установленном порядке инвестиций и зарыбления водоемов, 8 сентября 2022 года состоится конкурс.
Адрес: 100187, г.Ташкент, Мирзо-Улугбекский район, Карасу - 4, дом 11, электронная почта devonxona@minwater.uz