Сув хўжалиги вазирлиги “Aйдар-Aрнасой кўллар тизими” масъулияти чекланган жамияти устав капиталидаги давлат улушини ишончли бошқарувга бериш учун танлов эълон қилди
Инвестиция активларининг ишончли бошқарувчилари ва тадбиркорлик субъектлари диққатига!
Ўзбекистон Республикаси Сув хўжалиги вазирлиги “Aйдар-Aрнасой кўллар тизими” масъулияти чекланган жамияти устав капиталидаги давлат улушини ишончли бошқарувга бериш учун танлов эълон қилади.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2022 йил 22 февралдаги “Aйдар-Aрнасой кўллар тизими бошқарувини такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги ПҚ-141-сон қарорига ва Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2022 йил 26 мартдаги “Aйдар-Aрнасой кўллар тизими бошқарувини ташкил этишнинг қўшимча чора-тадбирлари тўғрисида”ги 136-сон қарорига асосан “Aйдар-Aрнасой кўллар тизими” масъулияти чекланган жамиятини белгиланган тартибда инвестиция киритиш шарти билан танлов асосида ноёб турдаги балиқларни етиштириш, сув ҳавзаларини балиқлантириш, балиқни қайта ишлаш технологияси ва тажрибасига эга маҳаллий инвесторга ишончли бошқарувга бериш бўйича 2022 йил 8 сентябрда танлов ўтказилади.
Манзил: Тошкент: 100187, Мирзо Улуғбек тумани Қорасув-4 даҳаси 11 уй, электрон почта манзили: devonxona@minwater.uz

The Ministry of water resources announced a tender for the transfer of the state share in the authorized capital of the limited liability company "Aidar-Arnasay lakes system" to the trust management
The Ministry of water resources of the Republic of Uzbekistan announces a tender for the transfer of the state share in the authorized capital of LLC "Aidar-Arnasay lakes system" to the trust management.
In accordance with the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan "On measures to improve the management of the Aidar-Arnasay lake system" dated 22.02.2022 No. PD-141 and the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan "On additional measures to organize the management of the Aidar-Arnasay lake system" dated 26.03.2022 No. 136, on September 8, 2022 a tender will be held on the transfer of LLC "Aidar-Arnasay lake system" for the trust management of a domestic investor who has experience in breeding unique fish species and has fish processing technologies, on a competitive basis with the condition of making investments in accordance with the established procedure and stocking reservoirs.