“Ўзтемирйўлконтейнер” АЖни устав капиталидаги 35 фоиз давлат улушининг хусусийлаштириш жараёни давом эттирилади
Тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – Давактив агентлиги) “Ўзтемирйўлконтейнер” АЖдаги 35 фоиз давлат улушини (кейинги ўринларда – Актив/Жамиятхусусийлаштиришнинг музокараларга оммавий равишда таклиф қилиш усули асосида савдо жараёнлари давом эттирилишини эълон қилади.
"Alkes Research" компанияси (кейинги ўринларда – Консультант) ушбу Битим бўйича Давактив агентлигининг хусусийлаштириш бўйича маслаҳатчиси ҳисобланади.
• Устав фонди: 3,4 млрд.сўм;
• Корхонанинг юридик манзили: Тошкент шаҳри, Миробод тумани, Шевченко кўчаси, 7-уй.
Савдо жараёни икки босқичда амалга оширилади, жумладан сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Express of interest) ҳамда Мажбуриятга эга бўлан таклиф (BO) тақдим этиш босқичлари, якуний босқичда талабгорлар томонидан таклиф этиладиган қатъий нарх таклифининг камида 1 фоизини кафолатли тўлов сифатида амалга оширилиши белгиланади.
1. Иштирокчи тўғрисида қисқача маълумот (шу жумладан, СТИР, фаолият тури ҳамда шунга ўхшаш активларни бошқариш тажрибасига эгалигини тасдиқловчи ҳужжат);
Талабгорлар қизиқиш билдириши тўғрисидаги аризаларини хоҳишларига кўра ўзбек, рус ёки инглиз тилларида тайёрлаб 2024 йил 15 август соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар info@alkesresearch.com электрон почта манзилига юборишлари лозим.
• Активни сотиб олиш учун етарли молиявий ресурслари, шунингдек, транспорт ва логистика соҳасидаги активларни бошқариш тажрибаси;
• Одил Мусаев, "Alkes Research" компанияси директори: info@alkesresearch.com, tel. +998(33)957-22-22;
• Талат Самандаров, Давлат активлари агентлиги Бошқарма бошлиғи: t.samandarov@davaktiv.uz, tel. +998(71)259-20-67.
Маълумот учун: Тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, “Ўзтемирйўлконтейнер” АЖнинг устав капиталидаги 4 фоиз давлат улуши "Халқчил IPO" доирасида хусусийлаштирилиши белгиланган.
Ушбу эълон ёки унинг мазмунининг бирон-бир қисми мазкур эълон чоп этилишидан келиб чиқиб тахмин қилиниши мумкин бўлган Давактив агентлиги, "Alkes Research" ва Компанияни сотиш билан боғлиқ бирор-бир шаклдаги мажбурияти сифатида талқин қилинмаслиги керак. Давактив агентлиги ва "Alkes Research" ўз хоҳишига кўра ҳар қандай вақтда ва ҳар қандай ҳолатда, биргаликдаги ёки шахсий жавобгарликни ўз зиммаларига олмасдан:
(ii) турли хил манфаатдор шахслар учун турли хил тартиб-қоидалар бўйича иш тутиш ва/ёки Давактив агентлиги, Компания ва "Alkes Research" томонидан кўзда тутилган режа-жадвал ва тартиб доирасида исталган бошқа потенциал харидорни (харидорларни) олдиндан огоҳлантирмасдан чиқариб ташлаган ҳолда бир ёки бир нечта потенциал харидорлар билан музокаралар олиб бориш;

Процесс приватизации 35% государственной доли в уставном капитале АО «Узтемирйулконтейнер» будет продолжен
Согласно соответствующим программам приватизации, Агентство по управлению государственными активами (далее – Агентство госактивов) объявляет о продолжении процесса продаж 35% государственной доли в АО «Узтемирйулконтейнер» (далее – Актив/Компания) посредством способа приватизации публичного предложения к переговорам.
Консультантом по приватизации Агентства госактивов по данной Сделке выступает компания Alkes Research (далее – «Консультант»).
АО «Узтемирйулконтейнер», являясь оператором контейнерного парка АО «Узбекистон темир йуллари», оказывает полный комплекс услуг, связанных с организацией контейнерных перевозок по территории Республики Узбекистан.
• Уставный фонд – 3,4 млрд. сумов;
• Юридический адрес предприятия: город Ташкент, Мирабадский район, улица Шевченко, дом 7.
Процесс отбора покупателей будет осуществляться в два этапа, включая этапы Выражение заинтересованности (Express of interest) и сбора Обязывающих предложений (BO), на заключительном этапе претендентам необходимо внести гарантийный платеж в размере не менее 1 процента от cуммы предлагаемого обязывающего ценового предложения.
1. Краткая информация об Участнике (включая ИНН, вид деятельности, подтверждающий документ наличия опыта управления аналогичными активами).
3. Финансовая отчетность (за последние 3 года).
Заявка о выражении заинтересованности может быть подготовлена на узбекском, русском или английском языках до 18:00 (по ташкентскому времени) 15 августа 2024 года и отправлена на адрес электронной почты info@alkesresearch.com.
• Достаточные финансовые ресурсы для приобретения актива, а также наличие опыта управления транспортными и логистическими активами;
Претенденты, успешно прошедшие этап Выражение заинтересованности (Express of interest), будут приглашены к участию на следующем этапе процесса приватизации, а также им будет направлено процедурное письмо (Process Letter).
• Одил Мусаев, директор компании "Alkes Research": info@alkesresearch.com, тел. +998(33)957-22-22;
• Талат Самандаров, Начальник управления Агентства госактивов: t.samandarov@davaktiv.uz, тел. +998(71)259-20-67.
С потенциальными инвесторами, перешедшими на следующий этап принятия обязывающих предложений (BO), подписывается Соглашение о неразглашении данных (NDA) и предоставляется доступ к Виртуальной комнате данных (VDR), где хранятся информация о деятельности Актива и аналитические данные, подготовленные Консультантом, и также предоставляется возможность посетить Актив и задать вопросы его органу управления.
Для справки: Согласно соответствующим программам приватизации, предусмотрена приватизация 4% государственной доли в уставном капитале АО «Узтемирйулконтейнер» в рамках «Народного IPO».
Настоящее объявление, или какая-либо часть его содержания не должны рассматриваться как форма обязательства со стороны Агентства госактивов, Компании "Alkes Research" в отношении Реализации Актива, что можно было бы предположить в связи с публикацией настоящего объявления. Агентство госактивов и "Alkes Research" оставляет за собой право по своему усмотрению в любое время и в любом отношении, не принимая совместной или индивидуальной ответственности:
(ii) следовать различным процедурам в отношении различных заинтересованных лиц, и/или вести переговоры с одним или несколькими потенциальными покупателями в рамках предусмотренного совместно Агентство госактивов и "Alkes Research" графика и порядка с исключением любого другого потенциального покупателя (покупателей) без предварительного уведомления;