Давлат активларини бошқариш агентлигининг Хусусийлаштириш ва давлат активларини бошқариш муаммоларини тадқиқ этиш марказидаги вакант лавозимларга танлов эълон қилинади
Давлат активларини бошқариш агентлигининг Хусусийлаштириш ва давлат активларини бошқариш муаммоларини тадқиқ этиш марказидаги қуйидаги вакант лавозимларга танлов эълон қилинади.
Танловда иштирок этиш учун аризалар жорий йил 26 август соат 18:00га қадар қуйидаги электрон почта манзили орқали қабул қилинади: muqaddas_yuldasheva@mail.ru
Мавжуд бўш лавозимлар:
1. “Корпоратив бошқарув ва инвестицияларни акция хамда облигациялар чиқариш хисобига жалб қилиш муаммоларини тадқиқ этиш” бўлими етакчи илмий ходими;
2. “Хусусийлаштириш жараёнларининг илмий-методологик асосларини ривожлантириш ва мониторинг қилиш” бўлими катта илмий ходими;
3. “Иқтисодий ночор корхоналарни молиявий соғломлаштириш методологияси ва банкротлик таомилларини такомиллаштириш” бўлими катта илмий ходими;
4. “Давлат активларини бошқариш муаммоларини тадқиқ этиш” бўлими катта илмий ходими.
Номзодга қўйиладиган малака талаблари:
• олий маълумотли ва иқтисодиёт йўналиши бўйича илмий даражага (фалсафа доктори (PhD), фан номзоди, фан доктори (DSc) эга бўлиш, ёши 45 ёшдан ошмаслиги;
• Хусусийлаштириш, давлат активларини бошқариш, корпоратив бошқарув, тўловга қобилиятсизлик, баҳолаш ва риэлторлик фаолият соҳаларида илмий ишлар ва мақолалар чоп этган бўлиши ва/ёки илмий ташкилот, олий таълим муассасаларида камида 3 йиллик иш тажрибасига эга бўлиш;
• ўзбек ва рус тилини ўқиш, ёзиш даражасида билиш (инглиз тилини билиш олқишланади);
• MS Word, MS Excel дастурларини малакали фойдаланувчи даражасида билиш.
Қўшимча саволлар юзасидан Хусусийлаштириш ва давлат активларини бошқариш муаммоларини тадқиқ этиш марказининг махсус алоқа рақамларига мурожаат қилишингиз мумкин: (71) 259-21-06, (71) 259-20-65

The Centre for Research of Privatisation Problems and State Asset Management under the State Assets Agency announces a competition for vacant positions
A selection is announced for the following vacant positions in the Center for Research of Privatization and State Assets Management Problems under the State Assets Management Agency.
Applications for participation in the selection will be accepted until 18:00 on August 26 this year at the following e-mail address: muqaddas_yuldasheva@mail.ru.
Vacant positions:
1. Leading researcher of the division “Research of problems of corporate governance and attraction of investments by issuing shares and bonds”;
2. Senior researcher of the division “Development of scientific and methodological foundations and monitoring of privatization processes”;
3. Senior researcher of the division “Improvement of methodology of financial rehabilitation of economically insolvent enterprises and bankruptcy procedures”;
4. Senior researcher of the division “Research of problems in state assets management”.
Qualification requirements for the candidate:
• Having higher education and academic degree in economics (Doctor of Philosophy (Ph.D), Candidate of Science, Doctor of Science (DSc)), age not more than 45 years;
• Availability of published scientific papers and articles in the areas of privatization, state asset management, corporate governance, insolvency, valuation and real estate activities and/or have at least 3 years of work experience in a scientific organization, higher educational institutions;
• knowledge of Uzbek and Russian languages at the reading and writing level (English is welcome);
• knowledge of MS Word, MS Excel at the level of qualified user.
For additional questions please contact the special contact numbers of the Center for Research on Privatization and State Assets Management: (71) 259-21-06, (71) 259-20-65.