Давлат активларини бошқариш агентлигининг Хусусийлаштириш ва давлат активларини бошқариш муаммоларини тадқиқ этиш марказидаги вакант лавозимларга танлов эълон қилинади
Давлат активларини бошқариш агентлигининг Хусусийлаштириш ва давлат активларини бошқариш муаммоларини тадқиқ этиш марказидаги қуйидаги вакант лавозимларга танлов эълон қилинади.
Танловда иштирок этиш учун аризалар жорий йил 26 август соат 18:00га қадар қуйидаги электрон почта манзили орқали қабул қилинади: muqaddas_yuldasheva@mail.ru
Мавжуд бўш лавозимлар:
1. “Корпоратив бошқарув ва инвестицияларни акция хамда облигациялар чиқариш хисобига жалб қилиш муаммоларини тадқиқ этиш” бўлими етакчи илмий ходими;
2. “Хусусийлаштириш жараёнларининг илмий-методологик асосларини ривожлантириш ва мониторинг қилиш” бўлими катта илмий ходими;
3. “Иқтисодий ночор корхоналарни молиявий соғломлаштириш методологияси ва банкротлик таомилларини такомиллаштириш” бўлими катта илмий ходими;
4. “Давлат активларини бошқариш муаммоларини тадқиқ этиш” бўлими катта илмий ходими.
Номзодга қўйиладиган малака талаблари:
• олий маълумотли ва иқтисодиёт йўналиши бўйича илмий даражага (фалсафа доктори (PhD), фан номзоди, фан доктори (DSc) эга бўлиш, ёши 45 ёшдан ошмаслиги;
• Хусусийлаштириш, давлат активларини бошқариш, корпоратив бошқарув, тўловга қобилиятсизлик, баҳолаш ва риэлторлик фаолият соҳаларида илмий ишлар ва мақолалар чоп этган бўлиши ва/ёки илмий ташкилот, олий таълим муассасаларида камида 3 йиллик иш тажрибасига эга бўлиш;
• ўзбек ва рус тилини ўқиш, ёзиш даражасида билиш (инглиз тилини билиш олқишланади);
• MS Word, MS Excel дастурларини малакали фойдаланувчи даражасида билиш.
Қўшимча саволлар юзасидан Хусусийлаштириш ва давлат активларини бошқариш муаммоларини тадқиқ этиш марказининг махсус алоқа рақамларига мурожаат қилишингиз мумкин: (71) 259-21-06, (71) 259-20-65

Центр исследования проблем приватизации и управления государственными активами при Агентстве госактивов объявляет конкурс на вакантные должности
Объявляется конкурс на следующие вакантные должности в Центре исследования проблем приватизации и управления государственными активами при Агентстве госактивов.
Заявки на участие в конкурсе принимаются до 18:00 26 августа текущего года по следующему адресу электронной почты: muqaddas_yuldasheva@mail.ru.
Вакантные должности:
1. Ведущий научный сотрудник отдела «Исследований проблем корпоративного управления и привлечения инвестиций за счет выпуска акций и облигаций»;
2. Старший научный сотрудник отдела «Развития научно-методологических основ и мониторинга приватизационных процессов»;
3. Старший научный сотрудник отдела «Совершенствования методологии финансового оздоровления экономически несостоятельных предприятий и процедур банкротства»;
4. Старший научный сотрудник отдела «Исследований проблем управления государственными активами».
Квалификационные требования к кандидату:
• имеющие высшее образование и ученую степень по экономике (доктор философии (Ph.D), кандидат наук, доктор наук (DSc)), возраст не более 45 лет;
• Наличие публикации научных работ и статей в сферах приватизации, управления государственными активами, корпоративного управления, неплатежеспособности, оценочной и риэлторской деятельности и/или иметь опыт работы не менее 3 лет в научной организации, высших учебных заведениях;
• знание узбекского и русского языков на уровне чтения и письма (приветствуется знание английского языка);
• знание MS Word, MS Excel на уровне квалифицированного пользователя.
По дополнительным вопросам можете обращаться по специальным контактным номерам Центра исследования проблем приватизации и управления государственными активами: (71) 259-21-06, (71) 259-20-65