Давактив агентлиги “Оҳангароншифер” АЖ Бош директори лавозимига номзод танлаш бўйича танлов эълон қилади
Давлат активларини бошқариш агентлиги Қонунчилик талабларига асосан Тошкент вилоятидаги “Оҳангароншифер” АЖ Бош директори лавозимига номзод тавсия этиш учун танлов эълон қилади.
Танловда Ўзбекистон Республикаси фуқоролари ҳамда чет эл давлатлари фуқоролари иштирок этиши мумкин.
Жамият Бош директори лавозимига номзод танловига малакавий талаблар
• иқтисодиёт, техник ёки муҳандис-иқтисодчи ёхуд юридик мутахассислиги бўйича олий маълумотга эга бўлиш;
• раҳбарлик лавозимларида, шу жумладан, қурилиш маҳсулотлари ишлаб чиқариш соҳасидаги раҳбарлик (директор, директор ўринбосари, бош муҳандис, бош механик, бўлим/цех бошлиғи) лавозимларида камида 3 (уч) йиллик иш стажига эга бўлиш;
• технологик ва автоматлаштирилган, шу жумладан, шифер ишлаб чиқариш асбоб-ускуналарини ишлатиш тажрибасига эга бўлган шахслар;
• иқтисодиёт соҳасидаги жиноят учун ёки бошқарув тартибига қарши жиноят учун олиб ташланган судланганликка эга бўлмаган шахслар
• иқтисодиёт ва/ёки бошқарув соҳасидаги жиноятлари учун судланганлиги тугалланмаганлиги мавжуд бўлмаслик;
• юксак муомила маданиятига, интизомлилик, талабчанлик ва принципиалликка эга бўлиш.
MS Office – ишончли фойдаланиш.
• Жамиятда томонидан ишлаб чиқаришни ривожлантириш ва модернизация қилиш;
• Солиқлар ва давлат бюджетига бошқа тўловлар, давлат мақсадли фондлари, иш ҳақи ва дивидендлар бўйича тўловларни ўз вақтида бажариш ҳамда бизнес-режанинг асосий параметрлари бажариш;
Иш тартиби: 5/2, соат 8:00 дан 18:00 гача. Доимий.
Ўзбекистон Республикасининг Меҳнат Кодекси бўйича расмийлаштирилади.
Иш ҳақи: Штатлар жадвалига мувофиқ, жамият Низоми ва бозор механизмлари (шу жумладан KPI натижалари) асосида тўланадиган мукофот пуллари ҳисобга олинган ҳолда.
Номзодлар томонидан бир ҳил миқдордаги балл олинганда – устунлик хорижий менежерга берилади.
Талабгорлар танловда қатнашиш учун қуйидаги хужжатиларни тақдим қилиш зарур:
1. Ўз қўли билан ёзилган ариза;
2. Автобиография (батафсил кўрсатилсин);
3. Касбий маълумотни, иш стажи ва малакасини тасдқловчи хужжатлар, сертификатлар;
4. Меҳнат дафтарчаси нусхаси;
5. Алоқа учун маълумотлар;
6. Фотосурат 3х4 – 4 дона.
Танлов хужжатларини топширишларининг охирги муддати – эълон берилган санадан 15 кун.
Танлов ўтказиш муддати — танловга хужжатларини қабул қилиш муддати тугагандан сўнг 5 иш куни давомида ўтказилади.
Танлов таклифлари ва ҳужжатлар ёпиқ конвертларда ва конвертнинг устки қисмида танловда иштирок этувчи номзоднинг танловда иштирок этиш учун аризаси илова қилинган ҳолда тақдим қилинади.
Ҳужжатларни қабул қилиш манзили Ўзбекистон Республикаси, Тошкент шаҳри, Амир Темур кўчаси 6-уй, Давлат активларини бошқариш агентлигининг биноси.

UzSAMA announces a competition for the position of General Director of Okhangaronshifer JSC
The State Assets Management Agency announces a competition to recommend a candidate for the position of General Director of Ohangaronshifer JSC in accordance with the requirements of the legislation.
Citizens of the Republic of Uzbekistan and citizens of foreign countries can participate in this competition.
Qualification requirements for the selection of candidates for the General Director of the Company
I. General requirements for candidates:
• have higher economic, technical or engineering-economic education or legal specialization;
• not less than 3 (three) years of work experience in managerial (director, deputy director, chief engineer, chief mechanic, head of department/workshop, etc.) positions, including in the sphere of production of construction materials;
• individuals with experience in the use of technological and automated equipment, including in the production of slate;
• availability of modern market skills and knowledge aimed at efficient organization of work and use of production facilities;
• no criminal record for crimes in the field of economy and/or management;
• individuals, who did not act as the executive body solely or were not members of the collegial executive body at the time of declaring a legal entity bankrupt and after two years after the declaration of bankruptcy;
• have a high culture of treatment, discipline, insistence and adherence to principle.
II. Language Skills:
Uzbek - fluent communication, Russian, English and/or German - welcome.
Russian - free communication, Uzbek, English and/or German - welcome.
III. Computer skills:
MS Office - confident use.
Job duties:
• Management of the current activity of the company, ensuring its effective and stable activity aimed at profit;
• Organization of working out business-plans and programs of the company's development and control of their unconditional realization;
• Improvement of financial and economic position of the company, taking measures to ensure fulfillment of contractual obligations;
• Development and modernization of the Company's production, as well as earning profits;
• Ensuring safe working conditions for employees and social security guarantees;
• Timely execution of taxes and other payments to the state budget, state trust funds, wages and dividends, as well as meeting the basic parameters of the business plan;
• Strict compliance with the requirements of current legislation and internal regulations of the company.
Basic Working Conditions:
Work schedule: 5/2, from 8:00 to 18:00. Permanent.
Formed in accordance with the Labor Code of the Republic of Uzbekistan.
Salary: In accordance with the state tariff, taking into account bonuses paid on the basis of the Charter of the company and market mechanisms (including the results of KPI).
Main condition of selection:
If candidates score the same number of points, priority is given to the foreign manager.
To apply for participation in the selection process:
Applicants must submit the following documents to participate in the selection process:
1. Handwritten application;
2. Autobiography (please specify in detail)
3. Documents, certificates confirming professional information, work experience and qualifications;
4. A copy of a work record book;
5. Contact information;
6. Photos 3x4 - 4 pcs.
The period for submitting the selection documents is 15 days from the date of the announcement.
Qualifying period is held within 5 working days after the receipt of the proposals and documents.
Selection proposals and documents are submitted in sealed envelopes, and the application form of the candidate participating in the competition is attached at the top of the envelope.
Address for acceptance of documents: Republic of Uzbekistan, Tashkent city, 6, Amir Temur Street, building of the State Assets Management Agency.