“Avto Climate Control” МЧЖ, “Автокомпонент” МЧЖ ва “UZ CНASYS” МЧЖларни хусусийлаштириш бўйича консультант танлаб олинди
Давактив агентлигининг “Avto Climate Control” МЧЖ, “Автокомпонент” МЧЖ ва “UZ CНASYS” МЧЖларни (кейинги ўринларда - Активлар) хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини (кейинги ўринларда – Консультант) жалб этиш юзасидан танлов эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Мазкур танлов жараёнида бир нечта маҳаллий ва халқаро профессионал консалтинг компанияларидан таклифлар қабул қилиниб, уларнинг молиявий таклифи, соҳадаги тажрибаси, малакаси ва белгиланган вазифаларни амалга ошириш бўйича ёндашувлари асосида сараланди.
Саралаш натижасида, фаолият соҳасида амалга оширган лойиҳалари, лойиҳа доирасида жалб қилинадиган профессионал жамоасининг малакаси ҳамда энг мақбул нарх таклифини билдирган “Portfolio Investments” компанияси Активларнинг устав капиталидаги улушларини хусусийлаштириш бўйича консультант сифатида танланди.
• Ўзбекистонда ва минтақада соҳани ривожлантиришдаги шароитларни ва автомобиллар учун бутловчи қисмлар ишлаб чиқариш бозорини таҳлил қилиш;
• Активларнинг ҳар томонлама (солиқ, ҳуқуқий, молиявий ва экологик) чуқур таҳлилини ўтказиш (due diligence);
• Активларни хусусийлаштиришга қаратилган барча чораларни кўриш, жумладан, виртуал маълумотлар хонаси (VDR)ни ташкил этиш, олди-сотди шартнома лойиҳасини (ўзбек тилига таржимаси билан, керак бўлса рус ва инглиз тилларида ҳам) тайёрлаш билан бирга сотиш жараёнида ҳамроҳлик қилиш.
Давактив агентлиги Portfolio Investments билан биргаликда жараённи очиқ, шаффоф ва рақобат тамойилларига асосланган савдо механизмларига мувофиқ ташкил этишнинг барча чораларини кўради ҳамда жараённинг ҳар бир босқичи тўғрисида оммага ахборот бериб борилишини таъминлайди.

Привлечен консультант для приватизации ООО «Avto Climate Control», ООО «Автокомпонент» и ООО «UZ CНASYS»
Согласно объявлению Агентства госактивов по привлечению профессиональной консалтинговой компании (далее - Консультант) для приватизации ООО «Avto Climate Control», ООО «Автокомпонент» и ООО «UZ CНASYS» (далее - Активы), сообщается следующее.
В ходе процесса отбора были получены предложения от нескольких местных и международных профессиональных консалтинговых компаний, и рассмотрены их финансовые предложения, опыт работы в соответствующей сфере, а также подходы к выполнению соответствующих задач.
Соответственно, в результате процесса отбора компания Portfolio Investments, представивший высочайший уровень проектов в сфере деятельности, квалификацию задействованной в проекте профессиональной команды и наиболее приемлемое ценовое предложение, был привлечен в качестве Консультанта по приватизации долей в уставных капиталах Активов.
• Анализ рынка производства комплектующих для автомобилей и изучение предпосылок развития отрасли в Узбекистане и в регионе;
Агентство госактивов совместно с Portfolio Investments примет все необходимые меры для организации процесса в соответствии с открытыми, прозрачными и конкурентными торговыми механизмами, а также обеспечит предоставление информации общественности о каждом этапе процесса.